به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ لیلا واثقی فرماندار شهرستان قدس در دیدار صبح امروز(یکشنبه) از ضرورت پیگیری پروژه های نیمه تمام ورزشی گفت و از احداث خانه جوان به مناسبت دهه مبارک فجر خبر داد.

وی به آمار بالای قهرمانان و مدال آوران این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: هدف ما سوق دادن جوانان به سمت ورزش و تخلیه انرژی آنهاست تا از این طریق از بروز اعتیاد در جامعه پیشگیری کنیم و در این راه باید به کارآفرینی برای مربیان، ایده های ارزشمند مربیان و هزینه های مربوط به ستاد مبارزه با مواد مخدر توجه شود.

فرماندار شهرستان قدس گفت: هدف باید رضایتمندی مردم و مشارکت حداکثری باشد و در این بین جانبازان و معلولین که بخش مهمی از ورزش هستند باید مورد رسیدگی قرار گیرند.

وی ادامه داد: باید به جانبازان و معلولین به طور ویژه نگاه کرد؛ آنها نیاز به ورزش دارند و باید در سالن ها زمان مناسبی را به آنها اختصاص بدهیم. 

گفتنی است در همین ارتباط مقرر شد با هماهنگی، سالن حضرت ولیعصر(عج) شهرداری  با همکاری و مساعدت رئیس شورای اسلامی و شهردار مرکزی، تجهیز و امکانات لازم برای ورزش جانبازان در نظر گرفته شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران نیز در این دیدار گفت: اعتبارات ورزشی ضعیف شده و علت آن بسته شدن اماکن ورزشی است.

نصرالله پریچهره بر لزوم اجرایی شدن بخشنامه های بخشودگی هزینه های اماکن دولتی و ورزشی تاکید کرد و گفت: ضرورت تعریف پروتکل های بهداشتی برای باز شدن اماکن ورزشی به ویژه استخر های سرپوشیده احساس می شود.

 استخرها بسته شده اند و پروتکل های راه اندازی استخرها باید زودتر مشخص شود.

وی ادامه داد: باید درجهت عمومیت بخشیدن و ورزش همگانی کوشا باشیم و جایگاه رشته های ورزشی "سبکی" را احیا کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان از لزوم کمک گرفتن از ارزش افزوده روستاها گفت و تاکید کرد: سوق دادن مردم و علاقه مندان به ورزش به سوی فضاهای باز هزینه کمتری دارد و دسترسی به این فضاها نیز بهتر است.

پریچهره با اشاره به اهمیت ورزش جانبازان و معلولین گفت: رضایتمندی جانبازان زمانی خواهد بود که یک سالن ویژه به آنها اختصاص داده شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: