به گزارش خبرگزاری برنا استان تهران؛ نصرالله پریچهره مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در گفتگو با خبرنگار برنا  گفت: با توجه به شرایط کنونی مردم و وضعیت جامعه در بحث شیوع کرونا نیاز به ورزش و تحرک بیش از پیش احساس می شود و امیدواریم افراد بیشتری از جامعه بتوانند در باشگاه های ورزشی حضور داشته باشند بویژه شهرستان های استان تهران و شرایط اقتصادی الان مردم ایجاب می کند  در خصوص نرخ گذاری های باشگاه های ورزشی بیشتر کمک شود و بنده هم با کاهش متعادل نرخ باشگاه ها جهت استفاده عموم مردم موافق هستم.

وی همچنین با اشاره به افزایش سرانه ورزشی در شهرک های تازه ساخته شده و شهرهای جدید گفت: در صدد هستیم جلساتی را با مسئولین شرکت عمران داشته باشیم و اقدامات موثری در این زمینه صورت پذیرد خوشبختانه ساخت و ساز ها و حضور سرمایه گذاران بیشتر شده و با  فرماندار شهرستان پردیس امروز در همین رابطه صحبت شد.

وی در خصوص رسمی شدن اعضای هیات های ورزشی گفت: یکی از دغدغه های ما در اداره کل طی نامه دکتر سلطانی وزیر محترم وزارت ورزش و جوانان ارائه لایحه و طرحی به مجلس برای تغیر وضعیت حدود ۴۰۰ نفر نیروهای کارامد اداره ورزش هست که هنوز تبدیل وضعیت نشده اند و  به کمک نمایندگان و استاندار دغدغه چند دهه همکاران ما امیدواریم بزودی مرتفع شود.

وی در مورد بازگشایی استخرهای سرپوشیده استان تهران گفت: بعد از اینکه وضعیت از قرمز به زرد تغییر یافت روز گذشته نامه ای به استاندار با طرح بازگشایی داده شده که اگر ظرفیت بازگشایی دارند این اقدام صورت گیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران خاطر نشان کرد: بخش مهمی از متقاضیان بازگشایی استخرها  افرادی هستند که نیاز به  آب درمانی دارند که باید مورد توجه قرار گیرد از طرفی تاسیسات فنی این اماکن که مدت طولانی روشن نشده میلیاردها باید سال آینده هزینه تعمیر و نگهداری آن شود.

پریچهره تصریح کرد: این موضوع در ستاد ملی کرونا مطرح شده و مناظر پاسخ استاندار تهران هستیم.

وی در مورد خانه جوان پردیس و مشکلات فعلی و کاهش روند کار این مرکز گفت:  کلنگ زنی خانه جوان انجام شده اما رها شد چون مشکل تخصیص اعتبار داشتیم و به مشکلات عمرانی برهوردیم که امیدوارم  تا ۳۵ پیشرفت عمرانی را بزودی داشته باشیم و مذاکراتی با فرماندار شهرستان پردیس برای حل آن صورت گرفت.

وی تاکید کرد: در بحث خانه جوان در کل استان فقیریم و تنها مربوط به شهرستان پردیس نیست.

وی در خصوص نشست باشگاه ورزشی شهرک طلاییه بومهن مه در حال حاضر فاقد استفاده شده گفت: اولین مرحله بحث خاک شناسی هست که  متاسفانه مهندسی درست  نشده از ابتدای مار و با این مشکل روبرو شدیم اماکارشناسان شورای فنی ورود پیدا کرده برای مقاوم سازی این باشگاه ورزشی اقدام خواهد شد تا تخریب نشود.

 

 

خبرنگار: نسا نژاد زارع

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: