به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ رییس پلیس راهنمایی و رانندگی غرب استان تهران در گفتگویی با خبرنگار برنا از اجرای طرح برخورد با رانندگان تخلفات حادثه ساز از یوم جاری هیجدهم اسفندماه به مدت سه روز خبر داد و در این خصوص اظهار داشت: این پلیس از یوم جاری طرح ویژه برخورد با تخلفات رانندگان حادثه ساز خصوصأ استفاده از تلفن همراه و نبستن کمربند ایمنی را در دستور کار خود قرار داده  و با تخلفاتی که در این زمینه رخ دهد برخورد خواهند کرد.

وی افزود:  در حوادث رانندگی بیشترین صدمات به سر و بالا تنه رانندگان وارد می شود و کمربند ایمنی باعث ثابت نگه داشتن راننده و سرنشین بر روی صندلی، مانع از پرتاب شدن راننده یا سر نشین ها و برخورد سر آنها با شیشه جلو یا فرمان اتومبیل می شود.  

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی غرب استان تهران تصریح کرد: استفاده از تلفن همراه نیز هنگام رانندگی یکی از تخلفات حادثه ساز منجر به فوت و جرح  می باشد و برابر ماده 180 آئین نامه راهنمایی و رانندگی استفاده از تلفن همراه و متعلقات آن به هنگام رانندگی ممنوع می باشد .

وی بیان داشت: استفاده از تلفن همراه  در هنگام رانندگی امکان  عکس العمل به موقع و مناسب راننده را در پشت فرمان از او می گیرد و انجام این تخلف در هنگام رانندگی برای رانندگان خودروهای شخصی سه نمره منفی و برای رانندگان ناوگان عمومی و سنگین پنج نمره منفی به دنبال دارد.

سرهنگ محمودی در پایان افزود: رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ضامن سلامتی کاربران ترافیک می باشد و همه باید برابر قانون  از آن تبعیت کنند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: