به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ سید مصطفی موسوی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: طرح شهید سلیمانی از ابتدای شروع ویروس کرونا در محلات آغاز شد که ابتدا به صورت بیماریابی و از طریق ثبت نام در سامانه 4030 صورت می گرفت.

وی افزود: با توجه به شیوع نوع بدتر و مخربدتری از ویروس کرونا که با عنوان کرونای انگلیسی شناخته شده است و برای جلوگیری از شیوع آن، طرح رزمایش سلامت با عنوان طرح شهید سلیمانی به صورت حضوری و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به اجرا درآمد.

شهردار منطقه9 اظهار داشت: از این رو از دی ماه سال 99 در سرای محلات مناطق 22 گانه فضایی برای حضور شهروندان و انجام تست کرونا تعبیه شد تا شهروندان و ساکنان محل بتوانند به صورت رایگان تست  pcr انجام دهند که در این میان سرای محله مهرآباد جنوبی و مجموعه فرهنگی و ورزشی شهربانو به عنوان فضاهای منتخب منطقه9 فعالیت خود را در اجرای این طرح آغاز کردند.

موسوی با اشاره به این مطلب که تمام تلاش خود را در برای یاری رساندن به مردم و برون رفت از بحران کرونا به کار گرفته ایم، تاکیدکرد: در این طرح روزانه بیش از 20 نفر از شهروندان به منظور انجام تست کرونا به سرای محله مراجعه و به صورت رایگان از این طرح استفاده می کنند.

وی خاطر نشان کرد: شناسایی بیماران مشکوک به کرونا از راه تست pcr، خود اظهاری، غربالگری حضوری و تلفنی و همچنین آموزش مقابله با این ویروس از جمله اقداماتی است که در این طرح صورت می گیرد.

شهردار منطقه9 از شهروندان درخواست کرد با توجه به رایگان بودن تست سریع کرونا و مشخص شدن جواب در کمتر از 20 دقیقه، در صورت مشکوک بودن به بیماری در این خصوص کوتاهی نکنند، زیرا ناآگاهی از بیماری می تواند علاوه بر خود فرد به اطرافیان وی نیز آسیب برساند.

موسوی در پایان یادآور شد: این طرح با همکاری مرکز بهداشت غرب تهران، اداره کل سلامت شهرداری تهران و ستاد مدیریت محله در حال انجام است.

333333

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: