به گزارش خبرگزاری برنا ؛ انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونای استان تهران اظهار داشت: اقداماتی که استانداری تهران و دانشگاه علوم پزشکی در دستور کار دارند پیگیری شده و رسانه ها نیز در بحث آگاه سازی و ایجاد حساسیت مردم اقدام می کنند.

وی افزود: راه‌اندازی خط ۶۰۷۰ در ستاد کرونا استان اهمیت و تاثیرگذاری مضاعفی دارد چرا که نسبت به اعلام تخت های بیمارستانی به بیماران اقدام می کنند که این امر در جایابی بیماران اثرگذار است همچنین نسبت به افزایش تخت های بیمارستانی اقدام شده و تعداد تخت ها به بالای ۱۰ هزار تخت رسیده است.

استاندار تهران در ادامه خاطرنشان کرد: برخی از بیمارستان های قدیمی تهران نیازمند تامین تجهیزات از جمله دستگاه های اکسیژن ساز هستند که تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شده تا نسبت به تامین این دستگاه‌ها اقدام شود و خیرین در این زمینه کمک می کنند، همچنین در زمینه تامین برق آنها نیز جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های خدمات‌رسان برگزار می شود تا نسبت به تامین انرژی آنها اقدام شود.

محسنی بندپی گفت: مصوبات ستاد ملی کرونا در مورد فعالیت گروه های ۲، ۳ و ۴ در شهرهای قرمز اجرایی می‌شود و تمام پارک ها و بوستان ها تعطیل هستند و رستوران ها تنها می توانند غذای بیرون بر داشته باشند و اگر رستورانی نسبت سرو غذا اقدام کند حتماً برخورد شدید می شود.

وی همچنین عنوان کرد: تا هفته بعد هم وضعیت همین گونه است و باید نسبت به اجرای دقیق پروتکل ها و تشدید نظارت‌ها اقدام کرد.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: