به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ حمید کاظمی صیاد گفت: شهرداری قدس در حوزه معاونت خدمات شهری نسبت به  لایروبی مسیل ها و رودخانه های واقع در محدوده قانونی و حریم شهر قدس به منظور روان‌سازی سیلاب ها، در حال انجام اقدامات لازم است.

وی افزود: این اقدامات در راستای بند پنجم از مصوبات چهارمین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری قدس و با هدف تسهیل حرکت رواناب های جاری شده در این شهر انجام می پذیرد.

کاظمی در ادامه خاطرنشان کرد: وجود پساب های معادن شن و ماسه شهر قدس که محصول شستن ماسه هاست به صورت لایه ای چسبناک و سنگین بستر رودخانه را می پوشاند که سطح نفوذ پذیری رودخانه را کاهش داده و باعث بالا آمدن سطح آب و ایجاد مخاطره خواهد شد.

وی در ادامه گفت:با توجه به پیش بینی ها ممکن است در سال جاری سطح بارندگی ها بیش از سال گذشته باشد و با نظر به اینکه اشباع سفره های زیرزمینی در سال گذشته صورت گرفته است،  انتظار دفع خطرات تجمع آب از طریق جذب چندان منطقی به نظر نمی رسد و به همین دلیل بستر رودخانه تا مرزهای محدوده شهر قدس لایروبی می گردد.

معاون خدمات شهری شهرداری قدس در پایان بیان داشت: گام های لازم برای هدایت سطحی در قالب مصوبات ستاد بحران شهرداری قدس به صورت روزمره در تمام سطح شهر در حال انجام است و تنها عامل مخل را می توان فعالیت های جاری انسانی دانست که منتج به رها سازی زباله و پسماند در مسیر انهار می گردد که امیدواریم شهروندان همکاری های لازم را بعمل آورند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: