به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی،«مجید بیکی» در  کارگروه ویژه نظارت بر ساخت و سازها در این شهرستان اظهار کرد: برخی تخلفات ساخت و سازها در سال های اخیر مشاهده می شود.
فرماندار نهبندان با بیان اینکه ساخت و سازهای ۴۰ سال پیش قابل درک است، اما امروز ضابطه ها و قوانینی وجود دارد، اما باز هم افرادی ساخت و ساز را بدون پروانه انجام می دهند.

وی با تاکید بر اینکه امروز در ساخت و سازهای جدید رعایت قوانین یک الزام است، بیان کرد: همچنین واگذاری های غیر مجاز نباید انجام شود.
فرماندار نهبندان با بیان اینکه بیشتر ساخت و سازها در شهرستان نهنبدان مجاز بوده است.

بیکی تصریح کرد: شهرداری ها و بخشداران باید دقت لازم را در ساخت و سازها و رصد کافی را داشته باشند، همچنین این شائبه که «کسی باید پروانه بگیرد؛ که تسهیلات می گیرد» در بین روستائیان باید حذف و اصلاح شود.

وی بیان کرد: در قیمت گذاری پروانه های خارج از حریم؛ بخشداران باید مصوبات را بر اساس کاربری کشاورزی یا غیر کشاورزی از شورای بخش دریافت کنند.

فرماندار نهبندان با بیان اینکه در کمیسیون ماده ۹۹؛  پرونده ها باید تکمیل و در اختیار کمیسیون قرار گیرد تا رای صادر شود، گفت: کوتاه کردن این فرآیند به تکمیل نظارت ها کمک می کند.
بیکی ادامه داد: همچنین مراحل صدور پروانه و پایان کار باید توسط شهرداری ها و بخشدارای ها به شکل نمودار در معرض دید مراجعه کنندگان هم باشد.

وی با تاکید بر این اینکه استقرار نظام مهندسی ساختمان در شهرستان نهبندان باید پیگیری شود، افزود: دستگاه های متولی خودشان وظایفی بر ساخت و ساز دارند که گزارش ها را باید به بخشداری و شهرداری ارائه کنند و برخورد قانونی هم رعایت شود.

فرماندار نهبندان با بیان اینکه جهاد کشاورزی باید بر اساس ضابطه کارگروه زیربنایی، خانه های کارگری، پروانه های صنعتی و تولید را اعلام کند، گفت: همچنین جلسات کارگروه باید هر فصل برگزار و اقدامات لازم انجام و و ضعف ها رفع شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: