به گزارش خبرگزاری برنا ،  اصغر نظافت ظهر امروز در جلسه مناسب‌سازی ادارات، اماکن، معابر شهری و روستایی اظهار داشت: توجه به معلولان نه تنها نشاط آور است بلکه یک احساس دورنی خوب به انسان دست می‌دهد.

وی گفت: با توجه به اینکه تعداد زیادی از معلولان در روستاها زندگی می‌کنند در این راستا بخشداری‌ها باید به دهیاران اعلام کنند که روستاهایی که معلولان زیادی را در خود جای داده معابر، اماکن مذهبی، تفریحی، خانه‌های بهداشت مناسب‌سازی شوند تا افراد بتوانند به راحتی از امکانات بهره‌مند شوند.

نظافت افزود: هر دستگاه دولتی و غیردولتی باید موضوع مناسب سازی را که خاص تمام کشور است به عنوان یک تکلیف قانونی بداند و به آن عمل کند.

فرماندار شهرستان نهبندان با اشاره به نحوه رسیدگی به مددجویان گفت: بهزیستی باید جدی‌تر در این راستا وارد شود و مددکاران خودشان به سمت جامعه هدف بهزیستی بروند و به درددل آنها گوش دهند زیرا این افراد در درجه نخست نیاز به حمایت‌های غیرمادی از قبیل مشاوره دارند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نهبندان نیز اظهار داشت: تعداد معلولان در این شهرستان 996 نفر و تعداد سالمندان 4 هزار و 80 نفر است.

محمد بارانی با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی باید در زمینه مناسب سازی ورود پیدا کنند افزود: برای رسیدن به این هدف نیازمند عزم ملی هستیم.

وی اظهار داشت: سطح ایده‌آل معابر شهری این است که شهر به گونه‌ای باشد که معلولان بودن کمک از دیگران به راحتی بتوانند در فضای اجتماعی زندگی رفت وآمد کنند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نهبندان بیان کرد: اگر هر سازمان و دستگاهی که وظیفه‌ای بر عهده دارد به درستی وظیفه خود را انجام دهد وضعیت مناسب سازی در شهرستان به شکل عالی پیش می‌رود  و دستگاه‌های اداری موظف هستند در هر سال 30 درصد از ساختمان‌های خود را مناسب‌سازی کنند.