به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، رضا سلم آبادی، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: یک هزار و ۹۱ راس دام سبک و سنگین به کمیته امداد در روز عید قربان امسال اهدا شد که ۱۸ هزار و ۵۱۰ کیلوگرم معادل آن گوشت بین نیازمندان توزیع شده است. 
 رضا سلم‌آبادی افزود: ۲ هزار و ۱۷۹ کیلوگرم گوشت نیز مردم خیر و نیکوکار پس از ذبح دام به نیازمندان اهدا کردند. 
 وی با بیان اینکه گوشت‌های نذری با اولویت ایتام، محسنین، زنان سرپرست خانوار و بیماران صعب‌العلاج در روز عید قربان توزیع شد اظهار داشت: به لحاظ تعداد دام گوشت‌های قربانی ۴۷ درصد و به لحاظ ارزش ریالی ۹۱ درصد نذورات امسال افزایش داشته است. 
 مدیرکل کمیته امداد  خراسان جنوبی با اشاره به جمع‌آوری یک میلیارد و ۲۱۲ میلیون تومان کمک نذری در عید قربان سال گذشته گفت: امسال این میزان ۲ میلیارد و ۹۱ میلیون تومان بوده است و البته امکان افزایش هنوز وجود دارد. 
 وی بیان کرد: امسال ۲۸۳ پایگاه ثابت و سیار در استان خراسان جنوبی با همکاری ۳۷۸ نیروی انسانی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در عید قربان برپا شد.  
مدیرکل کمیته امداد  خراسان جنوبی اطلاع رسانی خوب اصحاب رسانه و مطبوعات ، همراهی مردم خیر و نوع دوست استان ، استفاده از ظرفیت مراکز نیکوکاری، تعامل با موسسات خیریه خارج و داخل استان و اجرای طرح هر دستگاه اجرایی و هر مسجد یک گوسفند قربانی را از عوامل افزایش نذورات قربانی نسبت به مدت مشابه سال قبل اعلام کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: