به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، نشست خبری پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر کشور با حضور محمدصادق معتمدیان استاندارخراسان جنوبی در سالن جلسات هلال احمر خراسان جنوبی برگزارشد.

شهریاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی عنوان کرد: خراسان جنوبی سومین استان پهناور ایران است. وی با اشاره به اینکه علی رغم خشکسالی های 20 ساله در استان اما توانسته در محصولات راهبردی مقام اول را از آن خود کند افزود: خراسان جنوبی جز 5 سالن حادثه خیز کشور است.

شهریاری با بیان اینکه در هر 12 سال یک زلزله بزرگ در این استان رخ می دهد گفت: لذا نیازمند پیشگیری هستیم و بعد از استقلال استان زیرساخت های نسبی در این استان ایجاد شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با تاکید براینکه 25 پایگاه ثابت و 6 سیار در استان داریم گفت: در شهرستان طبس سه پایگاه جاده ایم داریم که 51 هزار مترمربع را پوشش می دهند و کار بسیار سختی است.

وی با بیان اینکه ما تنها استانی هستیم که هیچ استان معینی نداریم تصریح کرد: حداقل 10 دستگاه خودرو با کمبود نیازمند هستیم و بخش آنست نیازمند ساختمان است.

شهریاری از 4 هزار امدادگر در استان خبرداد وبیان کرد: امسال بیشترین حجم سیل را در کشور داشتیم که با کمک های استانداری  توانستیم تلفات را به حداقل برسانیم اما با چند دستگاه پمپاژ آب کمبود داریم.

وی با اشاره به اینکه 26 هزار عضویت جوان در هلال احمر استان داریم عنوان کرد: 341 کانون در استان فعال هستند. وی گفت: 6 هزار داوطلب در استان داریم که خوشبختانه در حوادث حضور پررنگی دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه کاروان سلامت و نذر آب از طریق معاونت  داوطلبان انجام می شود ادامه داد: 4 هزار بسته غذایی برای سیل زدگان توزیع شد.

شهریاری بیان کرد: در حوزه آموزش فعالیت های خوبی را داشتیم و به صورت تخصصی آموزش می دهیم.

وی با اشاره به اینکه سالانه 92 هزار نفر به داروخانه هلال احمر مراجعه می کنند گفت: مدیریت خوب این داروخانه موجب شده تا مردم به استان های دیگر مراجعه نکنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با تاکید براینکه در امداد نیازمند اعتبارات ویژه هستیم گفت: 14 پروژه نیمه کاره در استان داریم که بیشتر آن در پایگاه های امداد نجات است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: