به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، دومین دوره از انتخابات مجمع سمن های خراسان جنوبی  با حضور حداکثری سمن ها و حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان و رضا ترنیان ناظر وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با تشکر از حضور حداکثری سمن ها در انتخابات سمن ها عنوان کرد: امروز اگر استان خراسان جنوبی به عنوان یکی از استان‌های فعال در حوزه امور جوانان در واقع مطرح می‌شود به واسطه زحمت این همکار است.

وی با اشاره به اینکه در واقع توسعه سازمان های مردم نهاد جوانان چه به لحاظ کمی و کیفی و ایجاد مراکز مشاوره یکی از عوامل توسعه استان است بیان کرد:  واقعا من اعتقاد راسخ دارم که سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند بسیار اثرگذار باشند به لحاظ نقش ها و کارکردهایی که در جامعه دارند.

عزیزی گفت: توانمندسازی سمن ها در راستای، مطالبه‌گری و بحث آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی جزو مهم‌ترین کارکرد سازمان‌های مردم نهاد جوانان است و امروزه می‌بینیم جایگاه جوانان در استان خراسان جنوبی این طور که بایسته و شایسته جوانان باید باشد؛ نیست.

مدیرکل ورزش و جوانان با تاکید براینکه یکی از مهم ترین و قدرتمند ترین بازی هایی که دولت و حکمرانی هوشمند در جامعه؛ به سمت نهادهای مدنی سمت و سوق داده می شود یادآورشد:  منتخبین خودباوری را در دستور کار خود داشته باشید و شما تا زمانی که نسبت به توانایی های خودتون ایمان داشته باشید مطمئناً می‌توانید اثرگذاری بر حوزه پیرامونی خود نقش‌آفرین کنید.

وی با اشاره به اینکه احسای وظایف قابل واگذاری دستگاه اجرایی به سازمان‌های مردم نهاد را  یکی از مطالبات قانونی خودمان در ستادهای ساماندهی امور جوانان داریم پیگیری می‌کنیم تاکید کرد:  خوشبختانه با نگاه ویژه ای که محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی نسبت به حوزه جوانان دارند واقعا امیدوارم که در این حوزه اتفاق مبارکی بیفتد.

عزیزی با تاکید براینکه راه اندازی مجمع ملی سمن ها یکی از مهمترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید و به ویژه جناب دکتر تندگویان معاون امور جوانان وزارت و شخص وزیر است خاطرنشان کرد: مجمع ملی می تواند در جهت مطالبه گری استان ها در سطح کلان کشور موثر باشد و مجمع جدید خراسان جنوبی باید همچون خانم شهریاری و آقای رضا قهوه چی به عنوان دبیر و رئیس سابق مجمع سمن های خراسان جنوبی در سطح ملی بدرخشید.

وی در پایان از همه اعضای حاظر در جلسه و اعضای مجمع قبلی نهایت تقدیر و تشکر را کرد.