به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، همایش ارائه توانمندی ها و ظرفیت های زنان در حوزه مشاغل خانگی با محوریت اتحادیه زنان کارگر شهرستان طبس با حضور رییس ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، رییس اتحادیه سراسری زنان کارگر کشور، امام جمعه شهرستان، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، نماینده مردم فردوس،طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی و سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر مدیران و مسئولین شهرستان طبس برگزار شد.

در این جلسه محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم شریف شهرستانهای فردوس، طبس، بشرویه و سرایان به فعالیت بیش از پیش زنان در عرصه های اجتماعی و اقتصادی تاکید کرد و گفت: شهرستان طبس رتبه سوم در جذب اعتبارات اشتغال روستایی را دارد که باید به ظرفیت های شهرستان نگاه ویژه وجود داشته باشد.

 امیرحسنخانی خواستار راه اندازی فروشگاه و بازار دائمی عرضه و فروش محصولات مشاغل خانگی در شهرستان طبس شده که باید مورد توجه مسئولین استانی و شهرستانی قرار گیرد.

در این همایش رییس ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: با توجه به آسیب شناسی که در حوزه مشاغل خانگی طی سالهای گذشته صورت گرفته، سیاست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سوی اجرای طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در کشور معطوف شد که هدف از آن شناسایی مزیت های این حوزه، توانمندسازی فعالان مشاغل خانگی و اتصال به بازار با استفاده از همه شیوه های موجود می باشد که خراسان جنوبی یکی از استانهای پایلوت اجرای طرح در کشور است.

امامدادی ادامه داد: 48درصد زنان فعال در حوزه مشاغل خانگی، زنان سرپرست خانوار هستند.وی ادامه داد: ما به دنبال آموزشهای کپسولی و کوتاه مدت هستیم که ظرف مدت یک ماه انجام شده و متقاضی آموزش لازم را در کوتاه ترین زمان فرا بگیرد که آموزشهای کارآفرینی، مدیریت مالی ، مباحث مالیاتی و ... جزو اولویت ها می باشد.

رییس ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر توجه ویژه به برندسازی تاکید کرد و گفت: برندسازی یک ضرورت برای فعالیت های اقتصادی محسوب می شود که باید در طی اجرای الگوی نوین مشاغل خانگی با هدایت جهاددانشگاهی انجام شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: