به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، میزملی توسعه صادرات با محوریت محصولات راهبردی زرشک، زعفران و عناب با حضور مسولان  5 استان کشور و بازاری مدیرکل دفتر توسعه بخش کشاورزی سازمان توسعه تجارت ایران در سالن جلسات اتاق صنایع، معادن و بازرگانی بیرجند برگزار شد.

غلامرضا قوسی رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی نیز در این جلسه بیان کرد: تحت عنوان برنامه ششم برنامه ای در جهت حمایت از محصولات راهبردی استان تدوین شده است. وی با اشاره به اینکه افزایش بهره وری و ارتقاء راندمان تولید یکی از مهمترین اولویت های جهادکشاورزی است افزود: در راستای سند سازگاری با کم آبی برنامه ای ویژه محصولات راهبردی استان تدوین شده است تا افزایش تولید و سطح زیر کشت را مدیریت کنیم. قوسی یادآورشد: با توجه به شرایط اقلیمی استان موانعی وجود دارد که این تهدیدات را تبدیل به برنامه های شامل: آموزش ترویج در کاشت، آماده سازی بستر در داشت، انبارداری و فراوری در برداشت است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان احداث 5 بارگاه از محل تسهیلات کم بهره خبرداد و بیان کرد: کشاورزی قرار دادی باید ترویج داده شود.

 توسعه کشت گلخانه ای این محصولات باید افزایش یابد

کریمی فرماندار شهرستان قائنات نیز در این مراسم بیان کرد: 22 تن زعفران و 7 هزار تن زرشک خشک تولید این شهرستان است و 3 واحد فراوری صادراتی در این شهرستان داریم. وی با تاکید براینکه توسعه کشت گلخانه ای این محصولات باید افزایش یابد بیان کرد: قائنات نیازمند سرمایه گذاری بنگاه های اقتصادی صادراتی بزرگ کشور هستیم. کریمی گفت: برای نجات شرق کشور نیازمند نهادهای حمایتی کشوری هستیم

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: