به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ؛ مجید الهی راد بابیان اینکه طی امسال سه هزار و ۲۵۰ مددجوی تحت حمایت این نهاد از دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بهره‌مند‌می شوند افزود: در بهار امسال ۲۸۶ مددجو از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای این نهاد بهره‌مند شدند.

وی بابیان اینکه توانمندسازی و تأمین خوداتکایی مددجویان تحت حمایت از مهم‌ترین اهداف این نهاد است، گفت: فراهم کردن امکانات لازم به‌منظور توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانواده‌های نیازمند از طریق استعداد سنجی، مشاوره مهارت‌آموزی، پرداخت تسهیلات و ایجاد اشتغال در اولویت برنامه‌های کاری این نهاد است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی ادامه داد: کمیته امداد خراسان شمالی دوره‌های آموزش کارآفرینی، کسب‌وکار را در قالب سرفصل آموزش‌های مقدماتی اشتغال برای مددجویان مستعد اشتغال و دانش آموزان تحت حمایت برگزار می‌کند.

الهی راد با یادآوری اینکه آموزش مهارت‌ها و تخصص‌های مختلف درزمینهٔ کسب‌وکار از مهم‌ترین و گسترده‌ترین فعالیت‌های آموزشی جهت آماده‌سازی افراد تحت حمایت و ورود آنان به بازار کار است خاطرنشان کرد: گروه هدف این آموزش‌ها شامل مددجویان کمک‌معیشت بگیر، فرزندان مددجو و مددجویان تک و چند خدمتی است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از طریق کاریابی برای بیش از ۳۴۴ نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و افراد باتجربه تحت حمایت طی امسال اشتغال ایجاد می‌شود افزود: طی سه‌ماهه ابتدای امسال ۱۰۸ نفر از طریق بنگاه‌های کاریابی صاحب شغل شدند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: