به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین یعقوبی  در آیین آغاز مرحله دوم  رزمایش همدلی بابیان اینکه مردم نیکوکار استان خراسان شمالی در مرحله اول اجرای  رزمایش خوش درخشیدند، افزود: کمک‌های مردمی به آسیب دیدگان کرونا حرکت زیبایی را خلق کرد به‌طوری‌که رضایت رهبر معظم انقلاب را به دنبال داشت.

وی با اشاره به بیانات ولی امر مسلمین و خرسندی ایشان از مرحله اول رزمایش همدلی ادامه داد:  تداوم احسان و کمک مؤمنانه به فرموده مقام معظم رهبری امروز در استان  خراسان شمالی آغاز شد.

وی با اشاره به فرمایشات خداوند در قرآن کریم در خصوص اهمیت توجه به عدالت، احسان و رسیدگی به خویشان افزود:  عدالت خداوند آیه مدیریت است و حاکمیت دینی باید بر اساس عدالت پیش رود، گاهی حوادث و رخدادهای در جامعه پیش می‌آید که جامعه بحرانی می‌شود و در این میان وجود احسان است که می‌تواند یاری گر عدالت باشد.

وی خاطرنشان کرد:  ما در جامعه دینی به عدالت و احسان نیاز داریم  چراکه بسیاری از حوادث سنگین جامعه را تنها نمی‌توان با عدالت پوشش داد.

وی عنصر توجه به خویشان را نیز مورد تأکید خداوند برشمرد و افزود:  اسلام توجه اکیدی نسبت به رسیدگی به قوم‌وخویشان دارد و اگر قرار است کمکی انجام شود باید به نزدیکان نیازمند داده شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: