به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، همتی در این نشست بر صدور مجوز خارج از نوبت ایجاد صرافی در استان نیز دستور داد. 

همتی همچنین اعلام داشت: برای حل مشکلات حوزه بانکی به زودی به استان خراسان شمالی سفر خواهم داشت.  در این دیدار محمدعلی شجاعی از رئیس کل بانک مرکزی خواستار ایجاد شعب بانکی در شهرهای جدید استان شد و اشاره داشت: در سال گذشته با عملکرد خوب بانک های استان رتبه استان در شاخص محیط کسب و کار از ۳۰ به ۱۹ کشوری تقلیل یافته است.

 شجاعی با اشاره به جمعیت ۴۴ درصدی روستاییان استان همچنین گفت: وزارتخانه ها باید برای تامین نداشته ها و ایجاد زیرساخت ها برای جذب سرمایه گذار در استان بیشتر تلاش کنند و از بانک مرکزی خواستار در نظر گرفتن خط اعتباری ویژه جهت پرداخت تسهیلات و افزایش اختیارات مدیران بانکی برای کمک به جهش تولید استان هستیم.

 شجاعی همچنین با اشاره به تعداد محدود صنایع استان نسبت به سایر استان ها خواستار ارائه تسهیلات ارزی به صنایع استان شد که مورد موافقت رئیس کل بانک مرکزی نیز قرار گرفت.

 شجاعی در بخش پایانی سخنان خود خواستار ورود بانک های استان به برخی پروژه ها به ویژه طرح های عمرانی حوزه راه جهت سرمایه گذاری شد که در این خصوص مقرر شد جلسه ای بین بانک مرکزی، وزارت راه و شهرسازی و استانداری خراسان شمالی تشکیل شود. 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: