به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، محمد علی شجاعی در دیدار با دکتر قاسم جان بابایی افزود: در حوزه پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا شاهد همراهی و همکاری خوب دانشگاه علوم پزشکی استان بودیم.

وی تخصیص امکانات، تجهیزات و اعتبارات در حوزه درمان را بعنوان یک مطالبه اصلی از وزارت بهداشت مطرح و تصریح کرد: امیدواریم در تخصیص امکانات خراسان شمالی پایین تر از سایر استانها قرار نگیرد و به یک چشم دیده شود.

شجاعی به اقدامات شاخص در حوزه مبارزه با بیماری کرونا در سطح استان اشاره و اظهار داشت: یکی از مهم ترین این اقدامات، راه اندازی ۱۲ واحد تولید اقلام بهداشتی و فروش ماسک تولید استان به قیمت ۹۰۰ تومان است در حالیکه قیمت مصوب وزرات صمت ۱۳۵۰ تومان بود.

معاون درمان وزیر بهداشت نیز در این دیدار با اعلام رضایت از عملکرد مطلوب کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: در بازدید از بیمارستان شهرستان اسفراین و امام حسن بجنورد با کادری بسیار متخصص و متعهد و مجرب روبه رو شدیم که باید قدردان چنین تیمی در استان باشیم.

دکتر قاسم جان بابایی با بیان اینکه ۹۰ درصد تجهیزات پزشکی کشور توسط شرکت های دانش بنیان تولید می شود، تصریح کرد: به زودی تجهیزاتی به بیمارستان های خراسان شمالی اختصاص می یابد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: