به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از جذب ۴۵ درصد از اعتبارات اشتغال مددجویان در قالب (تبصره ۱۶) از محل منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها طی امسال خبر داد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد در جلسه کارگروه اقتصادی وسرمایه گذاری استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه طی امسال ۱۵۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به بانک‌های استان برای کمک به توانمندسازی محرومان در زمینه اقتصادی اختصاص یافت، افزود: تاکنون ۱۳۶ میلیارد تومان از این اعتبار به بانک‌های عامل استان ابلاغ‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع اعتبار ابلاغ‌شده به بانک‌ها، ۶۱ میلیارد تومان آن طی امسال جذب‌شده که از محل این اعتبارات هزار و۳۲۸ طرح اشتغال راه‌اندازی شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با یادآوری اینکه ۷۵ میلیارد تومان از اعتبارات اشتغال بانک‌های عامل استان جذب نشده است،ابراز امیدواری کرد با مساعدت بانک‌ها تا پایان سال تمامی این اعتبارات به چرخه اقتصادی کشور افزوده شود.

الهی راد افزود: هم‌اکنون هزار و ۴۴۰ پرونده متقاضیان اشتغال شامل مددجویان ، نیازمندان و اقشار و آسیب‌پذیر در بانک ها در نوبت دریافت وام قرار دارند.

وی شمار بانک‌های عامل استان که در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال با کمیته امداد همکاری دارند را ۱۴ مورد برشمرد و اظهار کرد:بانک کشاورزی،ملی،ملت،رفاه کارگران،صادرات،سپه،تجارت،پست‌بانک،مهر ایران،رسالت،توسعه تعاون،سامان و سینا ازجمله این بانک‌ها هستند

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: