به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، مجید الهی راد با بیان اینکه سال گذشته در شرایط اقتصادی نامطلوب بودیم که امسال این شرایط با کرونا گره خورده است، افزود: اما الحمدالله مردم خیر و نوعدوست در داخل و خارج استان مانند همیشه یاری گر محرومین این نهاد بودند و امسال ۸۳ میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند.

وی با بیان اینکه این کمک ها در سرفصل های مشارکتی همچون زکات، صدقات، اکرام ایتام و مراکز نیکوکاری جمع آوری شده است خاطر نشان کرد: کمک‌های مردمی بر اساس نیازسنجی این نهاد در بین مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر توزیع می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با بیان کمک های طرح ایتام نیز ۶۱ درصد رشد داشته است، خاطرنشان کرد: از میزان کمک های امسال بیش از ۲۲ میلیارد تومان در بخش طرح اکرام ایتام جمع آوری شده است که تمامی آن مستقیم توسط حامیان به حساب کودکان یتیم و محسنین واریز شده است.

الهی راد افزود: در بخش زکات نیز ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جمع آوری شده که این رقم نیز زیر نظر اعضای شورای زکات روستاها صرف نیازهای معیشتی، فرهنگی، تحصیلی و اشتغال نیازمندان شده و بخشی نیز صرف ساخت پروژه های عام المنفعه شده است.

 وی یاد آور شد: صدقات پرداختی مردم نیز امسال به بیش از سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است که تمامی آن بر حسب نیازهای خانواده های محروم هزینه شده است.

 وی خاطرنشان کرد: مردم امسال حدود ۳۷ میلیارد تومان نیز به مراکز نیکوکاری استان کمک کردند که این رقم بیش از ۲۴ درصد افزایش یافته است.

 

 

 
 
 
 
 
 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: