به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، مجید الهی راد با بیان اینکه یکی از ماموریت های اصلی کمیته امداد خدمتگذاری به مددجویان با نهایت تکریم و حرمتگذاری است، افزود: افراد نیازمند می توانند از بیمه مددجویی این صندوق کمک گیرند و از خدمات بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استفاده کنند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی سرانه واریز برای هر بیمه شده روستایی و عشایر را به طور سالانه ۳۳۰ هزار تومان عنوان کرد و  از هزینه کرد یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی  برای کل بیمه تامین اجتماعی مددجویان تحت حمایت این  نهاد طی امسال خبر داد.

الهی راد با اشاره به پرداخت سالانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای هر یک از مددجویان در بخش بیمه تامین اجتماعی اظهار کرد: هم اکنون هزار و ۸۳۱  مددجوی این نهاد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که از این تعداد هزار و ۴۲۱ نفر زن سرپرست خانوار و ۴۱۰ نفر نیز مجری طرح های اشتغال زایی هستند.

وی گفت: با پرداخت حق بیمه اجتماعی مددجویان تاکنون ۳۶۰ خانوار تحت حمایت این نهاد در استان با برقراری متوسط حقوق و مستمری از طرف سازمان تأمین اجتماعی توانمند و از حمایت این نهاد خارج‌شده‌اند.

وی با بیان اینکه این افراد به دلیل بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی هم‌اکنون مستمری‌بگیر تأمین اجتماعی هستند، ادامه داد: بانوان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های اشتغال تحت حمایت این نهاد با حداقل ۵۵ سال و آقایان با حداقل ۶۰ سال به‌شرط دارا بودن ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه از مزایای بازنشستگی و ازکارافتادگی بهره‎مند می‌شوند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: