به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، غلامرضا هوائی در دیدار با رئیس و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد تاکید کرد: دانشگاهیان و فارغ التحصیلان دانشگاهی باید به نفع توسعه استان و با توجه به پتانسیل های موجود به ویژه در حوزه کشاورزی، طرح و ایده ارائه دهند. هوائی با تاکید بر اینکه دانشگاه ها با طرح های پژوهشی قوی، به کمک توسعه استان بشتابند بر نقش موثر دانشگاه ها در عمران و توسعه هر منطقه اشاره داشت و گفت: این سهم از سوی دانشگاه های خراسان شمالی ناچیز است و انتظار می رود دانشگاه ها نیز در سرعت بخشیدن به توسعه استان سهیم باشند.

معاون عمرانی استانداری خراسان شمالی با طرح این سوال که چرا دانشگاه صنعتی در استان نداریم؟ و چرا کارهای پژوهشی به سایر دانشگاه های کشور سپرده می شود؟ تاکید کرد: باید دانشگاه های استان از نظر سطح پژوهشی تقویت و مورد حمایت مسئولان قرار گیرند. هوائی تقویت فعالیت پژوهشی دانشگاه های استان به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی را در حوزه های کشاورزی، محیط زیست، علوم انسانی(مدیریت و بهره وری) بسیار مهم ارزیابی کرد و خواستار برقراری و رفت و آمد اساتید مطرح دانشگاه های بزرگ کشور به دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه های خراسان شمالی شد.

هوائی با بیان اینکه دانشگاه آزاد بجنورد باید فعالیت خود را توسعه و تثبیت ببخشد، توصیه کرد: فعالیت های این دانشگاه به سمت کیفی سازی پیش برود. هوائی در ادامه سخنان خود نقش هیات امنای هر دانشگاه را در توسعه آن دانشگاه بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: خروجی دانشگاه ها باید علم، تحقیق و پژوهش باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: