به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا حجت الاسلام و المسلمین نوری با بیان اینکه کمیته امداد برکات بسیاری برای محرومان به ارمغان داشته است، اظهار کرد: اما به دلیل محدودیت های اعتباری کمیته امداد، باید عزم جمعی در رسیدگی به محرومان باشد.
وی با اشاره به اینکه باید اولویت نهادهای حمایتی ازجمله کمیته امداد توانمندسازی مددجویان باشد، اضافه کرد: باید تلاش کنیم اندک‌اندک افراد تحت پوشش این نهاد توانمند شده و از پوشش این نهاد خارج شوند که برای تحقق این مهم باید همه دستگاه‌ها وارد عرصه شوند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی در ادامه اظهار کرد: فقر به همراه خود آسیب‌های مختلفی را می‌آورد و مشکلات معیشتی و اقتصادی دین را تضعیف می‌کند؛ زیرا معیشت و زندگی با فرهنگ و دین گره خورده‌اند و ایمان عامه مردم در فقر و گرسنگی فراموش می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین نوری افزود: با توجه به اهمیت و اثرگذاری فقر در تضعیف شئون مختلف جامعه، تکلیف است که حوزه کمک به نیازمندان و فقرزدایی تقویت شود.
وی با اشاره به اینکه باید برای توانمندسازی مددجویان اقدامات بیشتری انجام شده و این مهم اولویت کمیته امداد باشد، تصریح کرد: باید اعطای تسهیلات و تجهیزات بیشتر در این راستا باشد تا اشتغال‌زایی شده و مددجویان توانمند شوند.
حجت‌الاسلام والمسلمین نوری خاطرنشان کرد: در این زمینه راه‌اندازی کارگاه‌های کوچک در روستاها و اشتغال آفرینی نتایج خوبی را در پی خواهد داشت و ثواب اخروی آن هم از کمک صرف مالی بیشتر است.
امام‌جمعه بجنورد با اشاره به اینکه طبق حدیث در یوم الحشر گریه بر سیدالشهدا (ع) و خدمت به محرومان و نیازمندان و مردم ارزش فراوانی دارد، اظهار کرد: بر اساس روایات اسلامی کمک به محرومان و نیازمندان به‌ویژه توانمندسازی آن‌ها که در عین رفع مشکل و نیاز مالی، سبب افزایش عزت‌نفس آن‌ها نیز می‌شود، از هر عبادتی حتی از اعتکاف ثواب بالاتری دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: