به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، رئیس بنیاد بیماری های خاص اظهار کرد: راه اندازی دو مرکز تخصصی آیت الله  هاشمی رفسنجانی در بجنورد و شهر بابک به عنوان سیزدهمین و چهاردهمین مرکز تخصصی است.

دکتر فاطمه هاشمی رفسنجانی یادآور شد: این مراکز اولین مراکزی است که پدرم آیت الله هاشمی رفسنجانی در آیین افتتاح آن حضور ندارد.

وی بیان کرد: مساحت زمین مرکز درمانی تخصصی آیت الله هاشمی رفسنجانی بجنورد ۴۴۴۶ متر مربع بوده که ۴۲۰۰ مترمربع زیربنا دارد و با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال ساخته شده است.

دکتر هاشمی رفسنجانی ادامه داد: این مرکز دارای بخش های دیالیز، شیمی درمانی، تالاسمی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، رادیولوژی، داروخانه و کلینیک های تخصصی است.

وی با اشاره به اینکه مرکز تخصصی بجنورد دارای ۸۰ تخت بستری سرپایی است، گفت: خوشبختانه با کمک دولت و خیرین و همچنین حمایت مردم توانستیم مراکز درمان بیماری های خاص را گسترش دهیم و در آینده هم ۴ مرکز تخصصی به افتتاح خواهد رسید.

دکتر هاشمی رفسنجانی ادامه داد: این مراکز شامل مرکز سرطان با ۷۵۰۰۰ زیربنا، بزرگترین مرکز درمان سرطان کشور، بیمارستان بیماران خاص در منطقه خاوران با ۱۷ هزار متر مربع و دو نقاهتگاه برای بیماران سرطانی و ام اس در کرج و ساری که تمامی این مراکز با کمک دولت و خیرین صورت گرفته است.

وی درخصوص بیمارستان زنان و زایمان اسفراین نیز گفت: این بیمارستان با زیربنای ۳۰۸۰ متر مربع اولین مرکز تخصصی زنان و زایمان در استان بوده که با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال ساخته شده است.

وی افزود: این بیمارستان دارای  ۶۸ تخت بستری و  شامل بخش های زنان، نوزادان، بخش مراقبت ویژه نوزادان و اطاق عمل است.

دکتر هاشمی رفسنجانی خاطرنشان کرد: از دولت تدبیر و امید تشکر می کنم که روی مسئله سلامت تاکید زیادی داشتند و اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده است.

وی با اشاره به درخواست دکتر وحیدی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی مبنی بر ساخت بیمارستان در شمال شرق بجنورد، گفت: اگر در توان دولت است تقاضا می کنم با ساخت این بیمارستان موافقت شود.

رئیس جمهور نیزدر این آیین بیان داشت: درود میفرستم به روان پاک مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی با نقش مهمی که در انقلاب و دفاع مقدس و سازندگی کشور داشتند و امیدوار هستیم ما نیز ادامه دهنده راه و مسیر عزیزانی که در این نظام تلاش کردند، باشیم.

دکتر حسن روحانی درخصوص درخواست نماینده مردم مجلس در شورای اسلامی گفت: استاندار و مسئولان مربوطه در استان این مورد را در نظر داشته باشند و حتما کمک های لازم را در این خصوص ارائه خواهیم داد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: