به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، محمدعلی شجاعی در نشست با اقشار مختلف مردم و بررسی مسائل و مشکلات شهرستان بجنورد، گفت: پروژه ها بر اساس اولویت در حوزه های مختلف مانند راه های روستایی، آبرسانی و... در نظر گرفته شده است که 70 میلیارد تومان از محل اعتبارات توازن ملی، 33 میلیارد تومان اعتبارات استانی و 80 میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای پروژه های بخش خصوصی پیش بینی شده است. 

وی اشاره داشت: بازسازی و توسعه حرم امامزاده عباس و توسعه مجموعه مفخم از جمله پروژه های مهم شهرستان بجنورد است که می تواند موجب تحول در حوزه های مذهبی،  گردشگری و فرهنگی باشد. 

وی با تاکید بر اینکه پروژه ها برای تامین اعتبار و اجرا باید اولویت بندی شود، افزود: پروژه هایی که با تزریق اعتبارات اندک تکمیل خواهند شد باید قبل از پایان سال به بهره برداری برسد.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی در خصوص درخواست برای افزایش سرانه آرد شهرستان بجنورد گفت: بر تامین نیازهای مردم تاکید دارم اما اینکه سرانه آرد را بالاببریم ولی کنترل و نظارتی بر سیستم توزبع آرد نداشته باشیم قابل قبول نیست.

محمدعلی شجاعی با تاکید بر اینکه سرانه آرد باید در تمام روستاها برابر باشد، افزود: سازمان های صمت، غله و فرمانداری بجنورد طی نشستی باید برای شهر و روستا سرانه آرد را تعیین کنند و یکسان سازی این سرانه در روستاها باید هر چه سریع تر اجرایی شود.

در این نشست 9 طرح سرمایه گذاری بخش خصوصی بررسی شد که شجاعی در این خصوص گفت: سرمایه گذاری را قبول داریم اما تابع تشخیص های فنی دستگاه های تخصصی نیز هستیم.

بر اساس این گزارش در این نشست مقرر شد ۳۶ طرح از محل اعتبارات استانی، ۴ پروژه از محل اعتبارات شهرداری و ۹ پروژه بخش خصوصی با آورده سرمایه گذار و تسهیلات بانکی تامین اعتبار شد.

در ابتدای حضور شجاعی در جمع اقشار مختلف مردم در روستای بدرانلو از یک‌ مادر شهید و جانباز این روستا تجلیل کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: