به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، غلامرضا هوائی در صد و پنجاه و ششمین نشست شورای معاونین سازمان صدا و سیمای استان گفت: کار رسانه سخت، فنی و پرمسئولیت است و رسانه صدا و سیما صدای نظام است و متعلق به هیچ فرد و گروه خاصی نیست. هوائی افزود: تعدد رسانه ها با اهداف متفاوت در دنیای امروز موجب گیج شدن مخاطب می شود و با بمباران خبری مخاطب را در راستی آزمایی اخبار دچار تشویش می کند.

هوائی افزایش سطح درک و فهم مخاطب برای تمییز دادن اخبار درست و نادرست از یکدیگر را از وظایف صدا و سیما دانست و گفت: حاشیه های فضای مجازی به دلیل کیفیت کم محتوا و مسئولیت یک نفر برای تمام امور و نبود زمان و تخصص کافی است. وی اخبار صدا و سیما را دقیق و متناسب با نیاز جامعه توصیف کرد و گفت: صدا و سیمای استان باید در بحث معرفی اقوام، جاذبه های طبیعی و جغرافیا و کارهای انجام شده توسط مجموعه مدیریت استان به خوبی کار کند.

هوائی همکاری سازمان صدا و سیمای خراسان شمالی با مجموعه مدیریت استان برای اطلاع رسانی در خصوص خدمات انجام شده نظام را خوب دانست و تصریح کرد: انتقاد رسانه باید دقیق درست و بر اساس اطلاعات کامل باشد و برای انجام کارهای توسعه ای رسانه ها نباید از افعال منفی استفاده کنند بلکه باید با تحلیل درست مطالب و مقایسه با سایر استان ها تامین نداشته های استان را مطالبه کنند.

وی افزود: برای انتشار اخبار به ویژه در حوزه اقدامات انجام شده و زیرساخت ها باید صحت و اصالت خبر توسط مدیر مربوطه تایید شود و مدیران دستگاه های اجرایی با حضور در صدا و سیما پاسخگوی اقدامات باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی بر تولید سریال در استان تاکید کرد و گفت: برای تامین اعتبار و زیرساخت های لازم حمایت خواهیم کرد و سازمان صدا و سیما برای ساخت سریال از همفکری اجزای حاکمیت و بزرگان منطقه بهره مند شود.

در پایان این نشست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با همراهی مدیرکل سازمان صدا و سیما و معاونان از بخش های مختلف سازمان بازدید کرد و گفت: برای تامین کمبودها به ویژه در بخش تجهیزات کمک خواهیم کرد تا صدای نظام به نقاط مختلف استان برسد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: