به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، "حسین فرخنده"، با بیان این که جامعه روستایی و عشایری، سرچشمه فرهنگ و هنر اصیل و گنجینه میراث فرهنگی و شاهرگ های حیاتی عرصه اقتصاد و تولید هستند، تصریح کرد: از رهگذر اجرای این جشنواره، هم هنر فیلم سازی بر غنای محتوایی خود می افزاید و هم ظرفیت روستاها می تواند بیش از گذشته در کانون توجه قرار گیرد.

" فرخنده"، ادامه داد: جشنواره فیلم روستا و عشایر متعلق به همه هنرمندان است و زمینه مشارک آنان در تولید و اجرا باید بیش از گذشته فراهم شود.
وی از این که اجرای نخستین دوره این جشنواره در سال ۹۸ با موفقیت همراه بود و ستاد اجرایی جشنواره باید تمام توان خود را برای معرفی بهتر آن  در سال جاری به کار ببندد، سخن گفت.
وی بهره گیری از ظرفیت صدا و سیمای استان برای دستیابی بهتر به فعالان عرصه فیلم سازی در استان های مختلف را در غنابخشیدن به این دوره از جشنواره موثر برشمرد و تصریح کرد: افزایش مشارکت های دولتی در خلق منابع جدید از اهمیت خاصی برخوردار است.
وی هم‌چنین با توجه به عنوان جشنواره از هنرمندان خواست تا طرح و برنامه های خود را برای نسبت بهتر و بیشتر جشنواره با روستا ارائه دهند.
گفتنی است، دومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستا و عشایر، در دو بخش سینمای ملی و ویژه تیرماه سال جاری به میزبانی خراسان شمالی برگزار می شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: