به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،طاهر رستمی در مراسم محفل انس با قرآن کریم با بیان این مطلب که ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه باعث کاهش آسیبهای اجتماعی می شود، گفت: قرآن کریم دارای آثار پر خیر و برکت زیادی در زندگی تک تک مسلمانان است اما در کنار این ها، ترویج معنویت قرآنی در جامعه و خصوصا در میان جوانان، باعث کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در کشور می شود، چرا که انسانها با برقراری انس و الفت به این کتاب آسمانی، بهترین مسیر زندگی را برای خود انتخاب می کنند.

فرماندار اسفراین بابیان اینکه امروز اشاعه فعالیت‌های قرآنی یک ضرورت است، گفت: ترویج فرهنگ قرآنی نیازمند عزم جمعی است، فعالیت‌های قرآنی نباید به بودجه‌های دولتی وابسته باشد ، لذا باید عزم جهادی و همگانی را در دستور کار قرارداد تا موفق شد.

وی همچنین تاکید کرد: برای برخورداری از جامعه‌ای الگو می‌بایست همه ظرفیت‌ها در راستای توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه به کار گرفته شود.

رستمی با تقدیر از اقدامات انجام شده در راستای ترویج فرهنگ قرآنی، یادآور شد: اقدامات خوبی انجام شده است اما برای شهرستان دارالقرآن اسفراین کافی نیست.

وی با بیان اینکه حفظ این انقلاب و ارزش های والای آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اضافه کرد: دشمنان نظام همواره در حال برنامه ریزی برای ضربه زدن به این انقلاب هستند و با برپا کردن جنگ فرهنگی می خواهند اهداف خود را عملی کنند و کم هزینه ترین اقدام فرهنگی برای خنثی کردن توطئه های دشمنان؛ برپایی محافل انس با قرآن کریم است.

رستمی با بیان این موضوع که رسالت عظیم ترویج و تبلیغ قرآن کریم بر عهده مردم است؛ ابراز امیدواری کرد: فعالیت تشکل‌های مردمی قرآنی در شهرستان اسفراین برای اشاعه فرهنگی دینی و قرآنی بیش از گذشته تلاش کنند.

گفتنی است این مراسم با حضور محمدمهدی بحرالعلوم رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و چند تن از قاریان برجسته کشوری برگزار شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: