شکر الله سلمان زاده امروز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت در گفت و گو با خبرنگار برنا در آبادان با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۵ مورد جدید ابتلا در منطقه مشاهده و ثبت شد، اظهار کرد: این تعداد شامل ۴ نفر در آبادان و یک نفر از خرمشهر است و خوشبختانه در شادگان موردی از ابتلا مشاهده نشد.

سلمان زاده بیان کرد: از این تعداد ۴ بیمار آبادان به صورت سرپایی تشخیص داده شده اند که یا در منزل قرنطینه و تحت مداوای کادر درمان قرار گرفتند و یا در مرکز نفس تحت مراقبت هستند و یک بیمار(خرمشهر) نیز بستری شد.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: در حال حاضر ۴۸ بیمار کرونا مثبت در بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان بستری و در حال مداوا و مراقبت هستند.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان افزود: شمار مبتلایان جنوب غرب خوزستان تا کنون به ۷۹۸ مورد رسیده(۳۹۱ مورد سرپایی) که به تفکیک در آبادان ۳۷۵ مورد، خرمشهر ۳۲۸ مورد و شادگان نیز ۹۵ مورد است که از این تعداد ۷۱۴ نفر با حال عمومی خوب بهبود یافته و ترخیص شدند.

فرمانده مقابله با کرونا ویروس جنوب غرب خوزستان در پایان بیان کرد: متاسفانه در شبانه روز گذشته یک مورد جدید فوتی ناشی از بیماری کرونا داشتیم و طبق آمار تعداد نهایی جان باختگان در این محدوده به ۳۶ مورد افزایش یافت که به تفکیک شامل ۱۱ نفر در آبادان، ۲۳ مورد در خرمشهر و دو مورد در شادگان می شود.

لازم به ذکر است که تا روز گذشته آمار مبتلایان خوزستان ۷۹۳ بیمار، بهبود یافتگان ۶۸۸ فوت شدگان ۳۵ مورد و بستری شدگان کرونا مثبت نیز ۷۰ بیمار اعلام شده بود.(جزییات)

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: