شکر الله سلمان زاده امروز شنبه سوم خرداد ماه ۹۹ در گفت و گو با خبرنگار برنا در آبادان با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰ مورد جدید ابتلا در منطقه مشاهده و ثبت شد، اظهار کرد: این تعداد شامل ۲۰ بیمار از آبادان، ۱۰بیمار از خرمشهر و خوشبختانه هیچ مورد ابتلایی از شادگان نداشتیم.

او گفت: از این تعداد ۲۴ بیمار(آبادان ۱۴ نفر، خرمشهر ۱۰ نفر) به صورت سرپایی تشخیص داده شده اند که یا در منزل قرنطینه و تحت مداوای کادر درمان قرار گرفتند و یا در مرکز نفس تحت مراقبت هستند و ۶ بیمار از آبادان نیز بستری شدند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: در حال حاضر ۴۳ بیمار کرونا مثبت در بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان بستری و در حال مداوا و مراقبت هستند.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان افزود: شمار مبتلایان جنوب غرب خوزستان تا کنون به ۸۷۸ مورد رسیده(۴۵۶ مورد سرپایی) که به تفکیک در آبادان ۴۱۰ مورد، خرمشهر ۳۶۹ مورد و شادگان نیز ۹۹ مورد است که از این تعداد ۷۹۱ نفر با حال عمومی خوب بهبود یافته و ترخیص شدند.

سلمان زاده در پایان بیان کرد: متاسفانه در شبانه روز گذشته ۳ مورد جدید فوتی(بیماران خرمشهری) ناشی از بیماری کرونا داشتیم و طبق آمار، تعداد نهایی جان باختگان در این محدوده به ۴۴ مورد افزایش یافته است که به تفکیک شامل ۱۲ نفر در آبادان، ۲۹ مورد در خرمشهر و ۳ مورد در شادگان می شود.

لازم به ذکر است که تا روز گذشته آمار مبتلایان خوزستان ۸۴۸ بیمار، بهبود یافتگان ۷۵۸ مورد، فوت شدگان ۴۱ مورد و بستری شدگان کرونا مثبت نیز ۴۹ بیمار اعلام شده بود.(جزییات)

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: