به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، کارگروه مشترک آموزش و اطلاع‌رسانی ستاد مبارزه با کرونا با حضور مسوولان روابط عمومی، معاونت‌‎های اجتماعی فرهنگی و نهادهای آموزشی، دانشگاه‌ها، اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی در محل سالن اجتماعات معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان برگزار شد.

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مبارزه با کرونا در خصوص این نشست اظهار کرد: این کارگروه با تاکید بر سه محور آموزش همگانی برای تغییر سبک زندگی در مواجهه با این ویروس و جلوگیری از بازگشت مردم به رفتار گذشته و عادی شدن، اجرای برنامه‌های آموزشی برای مراقبت از گروه های پر خطر و در نهایت آموزش اصناف و مشاغل برگزار شد.

حسین کایدخورده افزود: ضمن رعایت اصول بهداشت فردی همچون شستشوی مرتب دست‌ها، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و عدم حضور در تجمعات، تاکید بر استفاده از ماسک توسط تمام افراد جامعه با این دیدگاه که همه را ناقل بیماری فرض کنیم و نزدن ماسک به عنوان یک رفتار ناشایست در جامعه تلقی شود، محور اصلی این نشست بود.

رییس روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان در پایان گفت: مقرر شد تمام سازمان‌ها و نهادهای همکار در حوزه سلامت توان و ظرفیت‌های خود را برای اجرایی و نهادینه شدن این رفتارها به کار گیرند تا شاهد کاهش بار  بیماری در منطقه جنوب غرب استان خوزستان(آبادان-خرمشهر-شادگان) باشیم.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز در این نشست اظهار کرد: یقینا این تغییر رفتار و سبک زندگی است که تضمین می‌کند تا وارد فاز کنترل بیماری بشویم و از آن خارج نشویم.

آرش یلالی افزود: برای اینکه تغییر رفتارها دایمی‌تر شود و متاثر از زمان نباشد از افراد متخصص در این حیطه در جلسه امروز استمداد طلبیدیم تا با کمک آنها آموزش‌های مختلف را داشته باشیم.

 او با اشاره به اهمیت مراقبت از افراد پرخطر در شرایط کنونی گفت: در این جلسه کمک خواستیم تا از ظرفیت بالاتری از جامعه برای مراقبت از این افراد همراهی بگیریم.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان ادامه داد: استان‌های جنوبی کشور که پیش از این تمیزتر و بکرتر بودند در اواخر بهار افزایش موارد ابتلا را تجربه کرده و به تعریفی وارد پیک بیماری کووید 19 شدند و انتظار داریم حالت ایستای کنونی تا دو هفته آینده استمرار داشته باشد و بعد از آن شاهد سیر کاهشی باشیم.

یلالی در پایان اضافه کرد: یقینا برای مبارزه با ویروس کرونا ایجاد محدودیت به ما کمک می‌کند و ما درخواست خود را در این خصوص به مقامات بالاتر در کشور، استان و شهرستان اعلام کردیم ولی هر محدودیتی که با تغییر رفتار همراه نباشد برای مدتی آتش بیماری را کاهش می دهد و بعد از آن با هجوم دوباره به تجمعات این آتش گسترده خواهد شد. در واقع در کنار ایجاد محدودیت و یا حتی بیشتر از آن، تغییر رفتار و سبک زندگی در این روزها حایز اهمیت است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: