به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، در پی اظهارات اخیر حجت الاسلام پناهیان در سخنرانی شب تاسوعای حسینی(ع) و ایجاد برخی شائبه‌ها پیرامون سخنان او، روابط عمومی استانداری خوزستان طی اطلاعیه‌ای در این زمینه توضیحاتی ارایه کرده است که متن آن بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَا تَقْفُ مَا لَیْسَ لَکَ بِهِ عِلْمٌ ۚ إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ کُلُّ أُولَٰئِکَ کَانَ عَنْهُ مَسْئُولًا(سوره اسراء آیه ۳۶)

و (ای انسان) هرگز آنچه را  که بدان علم و اطمینان نداری دنبال مکن که چشم و گوش و دل همه مسوولند.

نقد باید منصفانه باشد، باید عاقلانه باشد، باید مسوولانه باشد، سیاه‌نمایی هنر نیست اینکه برداریم همین طوری بی هوا، این دستگاه را آن دستگاه را، این قوه را، آن قوه را بدون هیچ تمیزی محکوم کنیم، خب هر کسی، هر بچه‎ای هم می‌تواند سنگ دستش بگیرد شیشه را بشکند، اینکه هنر نیست. هنر این است که انسان، منطقی حرف بزند، منصفانه حرف بزند برای خاطر هوای نفس حرف نزند، برای خاطر حساب شخصی حرف نزند، برای خاطر قدرت‌یابی حرف نزند، خدا را در نظر داشته باشید. (مقام‌معظم‌رهبری‌مدظله‌العالی)

اخیرا فایل صوتی، تصویری سخنرانی منتسب به یکی از روحانیون اهل منبر در شب تاسوعای حسینی در فضای مجازی منتشر شد و جمعی از علمای اندیشمند، اصحاب اندیشه و شهروندان شریف خوزستانی واکنش‎هایی در صیانت از حرمت منبر و کرامت انسانی و نفی تخریب و تحقیر و سخنان بدون تامل و تعمق نشان داده‌اند که ضمن قدردانی و سپاسگزاری از مسوولیت‌شناسی و ابراز محبت آنان لازم می‎دانیم نکاتی را به استحضار ملت شریف ایران اسلامی به ویژه مردم گرانقدر و صبور استان خوزستان برسانیم.

در سال های اخیر که مردم خوزستان شاهد بروز برخی مشکلات همچون خشکسالی، ریزگردها و سیل بوده اند بسیاری از علما و روحانیون در راستای مسوولیت اجتماعی و رسالت دینی خویش در کنار مردم شریف و مسوولان خوزستان ایستادند و از هیچ کوششی برای کاهش آلام مردم و کمک به خدمات رسانی بهتر و سریع تر به آنان دریغ ننموده‎اند.

سیل سال گذشته به این خاطر"سیل همدلی" نام گرفت که مردم و مسوولان و اقشار مختلف به ویژه علما و روحانیون عزیز بزرگوار بدون هیچ گونه چشمداشت، تبختر و تکبری دست در دست همدیگر گذاشته و آن حماسه بزرگ را رقم زدند. در این میان مایه تاسف و تاثر است که برخی افراد در شرایطی که دشمنان این نظام و آب و خاک در تدارک دلسرد نمودن مردم بودند(و هستند)، عافیت طلبانه در گوشه ای، رحل آسایش و آرامش گزیدند و نه تنها از مردم دلجویی نکردند و به دست اندکاران و خدمتگزاران مردم عزیز که حسب تکلیف شرعی و قانونی در میدان خدمت به ملت حاضر بودند(اعم از مسوولان اجرایی و دولتی تا نیروهای مسلح و قوای مختلف) خدا قوتی نگفتند بلکه اینک سعی در بهره برداری تبلیغاتی از تریبون و منبر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) دارند و بی هیچ ملاحظه اخلاقی و شرعی، کارگزاران دولت جمهوری اسلامی را با بیاناتی سخیف خطاب قرار می‎دهند.

رفع مشکل آبرسانی غیزانیه در حالی به بهانه‎ای برای آن ادبیات ناپسند و خلاف شان منبر و مراسم تاسوعا تبدیل شده که دولت مورد حمایت سخنران مزبور در ۸ سال زمامداری امور توجهی به این منطقه نکردند و در دوره دولت دوازدهم و تصدی دکتر شریعتی در استان خوزستان طرح آبرسانی به روستاهای این منطقه آغاز و دو فاز آن به بهره برداری رسیده و مراحل پایانی فاز نهایی آن در حال انجام است.

پروژه آبرسانی به روستاهای غیزانیه پس از بازدید استاندار خوزستان در سال ۹۵ برنامه ریزی و عملیاتی گردید و اینک بحمدلله و المنه همه مراحل فازهای مختلف آن را یا به بهره برداری رسیده و یا در حال بهره برداری نهایی است. در کلیه مراحل دستگاه های مختلف اجرایی و حاکمیتی استانی و کشوری با تامین امکانات لازم و آبرسانی مستمر در کنار مردم بوده و به وظیفه خود عمل نمودند.

متاسفانه باید گفت بسیاری از شخصیت های والامقام که عمر خود را طبق فرمایش مقام معظم رهبری برای خدمت به نظام و انقلاب و دفاع مقدس صرف نمودند نیز بارها مورد هتک حرمت و سخنان خلاف ادب مشارالیه قرار گرفتند و از این حیث نگرانی وجود ندارد همچنانکه این منش و روش، عادتی برای اصحاب فکر و اندیشه و تعقل تبدیل شده است. اما از آنجایی که بیان سخنان عوام فریبانه و فرافکنانه اینگونه افراد ممکن است به ابزاری برای لاپوشانی و عافیت طلبی مبدل گردد لازم دانستیم توضیحاتی ارایه نماییم و خوشبیانه تلاش می کنیم خود را قانع کنیم که سخنان وی از روی جهل و نا آگاهی است که با روش غیر اخلاقی و خلاف ادب بیان گردیده است.

در پایان از ایشان و همه کسانی که خود را داعیه دار دفاع از نظام مقدس اسلامی و انقلاب می‎دانند می خواهیم پیامدهای سخنان خود را بسنجند و سخنانی به لسان نرانند که باعث خشنودی و دلشادی دشمنان قسم خورده ی کشور شود و توصیه های اخلاقی قرآن کریم، ائمه اطهار(ع) و فرمایشات مقام معظم رهبری را سرلوحه قرار داده و به جای هتک حرمت، توهین و تخریب، نقد منصفانه و مستمر را در دستور کار قرار دهند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: