به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، ظهر همزمان با بهره برداری از هشت باغ موزه دفاع مقدس در سراسر کشور، با حضور ویدیو کنفرانسی محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی و سردار بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، سردار عباس یوسفی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان، اسمعیل زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، مسوولان استانی، شهری و منطقه ایی، فاز نخست مرکز فرهنگی و دفاع مقدس آبادان به بهره برداری رسید.

استاندار خوزستان در این آیین با اشاره به ویژه گی های باغ موزه بکر و طبیعی دفاع مقدس آبادان نسبت به دیگر باغ موزه های کشور، اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنیم که توانستیم فاز اول این باغ موزه که از هر نظر جزو طبیعی ترین باغ موزه های دفاع مقدس کشور است را با همکاری دستگاه‌های استانی و شهرستانی افتتاح کنیم.

او با بیان اینکه این مکان قابل قیمت گذاری نیست، به این دلیل که وجب به وجب این سرزمین و شهرهای آبادان و خرمشهر جای خون پاک ترین، نجیب ترین و مقرب ترین این مرز و بوم و بندگان صالح خداست که تبدیل به باغ موزه دفاع مقدس شده است، گفت: نباید از این نظر بگذریم که آبادان و خرمشهر و کل خوزستان باغ موزه های طبیعی دفاع مقدس هستند. هر جای این خاک قدم بگذاریم یک اثر، یک خاطره و یا یک نقش و نگار از هشت سال دفاع مقدس برای ما تداعی می شود.

شریعتی افزود: ما مفتخریم که میراث دار شهدای گرانقدر این مرز و بوم هستیم که جان خود را نثار عزت و حیثیت این کشور و دفاع از آرمان های اسلام، انقلاب و امام عزیز و مقام معظم رهبری نمودند.

نماینده عالی دولت در خوزستان بیان کرد: برای ما مایه افتخار است که در عصر این انسان ها زندگی می‌کنیم تا از الطاف آنها بهره مند شویم. قطعاً آبادان و خرمشهر کاستی‌ها و کمبودها و محدودیت‌هایی را با خود حمل می‌کنند اما آنچه در توان بوده است برای رفع کسری ها اقدام شده است و همه باید تا پایان یافتن محرومیت این دو شهر اهتمام جدی بورزیم و به سمت و سوی پایان دادن محرومیت  آبادان و خرمشهر حرکت کنیم.

او گفت: آنچه که بر جای مانده است یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس است که حق زیادی بر این کشور دارند. امیدوارم  دعای این شهدا و روح پاک آنها بتواند به ما در راستای خدمت گذاری به مردم عزیز کشور کمک کند.

استاندار خوزستان تاکید کرد: انشاالله بتوانیم برای رفع نقصان های آبادان تمام تلاش خود را به کار ببریم. از خداوند می‌خواهیم که در این مسیر به ما توفیق دهد و ما را در مقابل شهیدان ایران اسلامی رو سفید بکند تا بتوانیم بیش از پیش از ارزش‌های دفاع مقدس پاسداری کنیم. امیدوارم که آبادان قهرمان در مسیر توسعه و پیشرفت بیش از پیش موفق و موید باشد.

شریعتی در پایان با بیان اینکه خود را موظف و مکلف به پاسداری از ارزش های شهدا و دفاع مقدس می دانیم، افزود: امروز شاهد بهره برداری از فاز نخست باغ موزه دفاع مقدس آبادان به همت مسوولین استانی و شهری، سازمان منطقه آزاد اروند هستیم و امیدواریم در آینده نیز فازهای بعدی این باغ موزه طبیعی را تکمیل و افتتاح کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: