به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، حجت‌الاسلام ابراهیمی‌پور در این دیدار اظهار کرد: این رفتار شما نشان از ایمان قوی است و قطعا مورد توجه سیدالشهدا واقع خواهد شد.

او ضمن تقدیر از این اقدام خداپسندانه گفت: با انجام این مهم به سه خانواده حیات دادید و هر کدام از آنها اگر یک رکعت نماز بخوانند، روزه بگیرند و یا سایه ایشان بالای سر خانواده باشد، ثوابش به شما می‌رسد.

امام جمعه آبادان افزود: در این بین باید از دکتر سلمان‌زاده، معاونین ایشان نیز تشکر کنم که علاوه بر فرهنگ‌سازی در زمینه اهدای عضو، در بحث مقابله با کرونا نیز خوش درخشیدند و زحمات زیادی را متحمل شدند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز در این دیدار اظهار کرد: این اقدام بزرگ در واقع یک صدقه جاریه است و افرادی که اعضای متوفی به آنها اهدا شده است تا زمانی که نفس می‌کشند، قدردان این بزرگواری شما هستند.

شکر الله سلمان زاده بیان کرد: شما با پذیرش اهدای عضو دخترتان، سه نفر را زنده کردید و با این کار گویی سه بار کل بشریت را نجات دادید.

در پایان این دیدار یک جلد کلام‌الله مجید و هدایایی به رسم یادبود به خانواده مرحوم اهداکننده عضو تقدیم شد.

لازم به ذکر است که این زن ۲۷ ساله در پی یک حادثه، به بیمارستان شهید بهشتی آبادان اعزام شده بود که عمل او انجام و علی رغم تلاش شبانه‌روزی کادر  بیمارستان در نهایت مرگ مغزی این بیمار تایید شد و با نظر پزشکان تیم اهدای عضو بیمارستان، در شرایط اهدا قرار گرفت.

با توجه به اینکه پدر این بیمار پیش از این فوت شده بود، بعد از اعلام رضایت مادر و عموی این زن جوان، دو کلیه و کبد او به بیماران نیازمند اهدا شد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: