به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، دبیرخانه‌ی بیست و ششمین جشنواره‌ی ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک با در نظر داشتن شرایط سلامتی هنرمندان و مخاطبان، این دوره از جشنواره را با حمایت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اندیمشک، دفتر انجمن هنرهای نمایشی اندیمشک و انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان در راستای حمایت از نمایشنامه‌نویسی و تشویق به تولید آثار ماندگار با محوریت"نقش اندیمشک در هشت سال دفاع مقدس" برگزار می کند.

موضوعات این دوره از جشنواره شامل جلوه‌های مقاومت و ایستادگی مردم اندیمشک در بمباران چهارم آذر ۱۳۶۵ به عنوان طولانی‌ترین بمباران هوایی شهرها در هشت سال دفاع مقدس، نقش راه آهن اندیمشک در پشتیبانی از جبهه‌ها، پادگان دوکوهه اندیمشک، حماسه جسر(پل) نادری و مقاومت عشایر و مردم اندیمشک در ۶ مهر سال ۱۳۵۹ در برابر ارتش رژیم بعث، پرداختن به جلوه‌های ایثارگری مردم خوزستان به ویژه مردم اندیمشک به عنوان دروازه‌ی ورود استان خوزستان در دوران دفاع مقدس و بازشناسی نقش سرداران و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس استان خوزستان و شهدای مدافع حرم به ویژه هشت شهید مدافع حرم شهرستان اندیمشک، می شود.

در بخش شرایط شرکت در این دوره از جشنواره آمده است: در این جشنواره فقط نمایشنامه‌هایی پذیرفته می‌شوند که با استفاده از مضامین ذکر شده در فراخوان و با محوریت نقش استان خوزستان و شهرستان اندیمشک به نگارش در آمده باشند. هر نمایشنامه نویس می تواند تنها با دو اثر، متقاضی حضور در این جشنواره باشد.

همچنین نمایشنامه‌های برگزیده از سوی انتشارات نمایش اداره کل هنرهای نمایشی به صورت کتاب منتشر می شوند و تمامی آثار رسیده در بانک اطلاعاتی دیجیتال انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان به منظور دسترسی عموم و امکان تولید با اجازه‌ی کتبی نویسنده قرار می گیرند.

پنج اثر معرفی شده توسط هیات داوران مورد حمایت مالی برای تولید این آثار توسط مرکز هنرهای نمایشی کشور و آثار تولید شده براساس نمایشنامه‌های برگزیده در دوره‌های آتی جشنواره ملی لاله های سرخ در اولویت انتخاب قرار می گیرند.

هر اثر می بایست به صورت سه نسخه چاپی و سه عدد لوح فشرده در قالب فایل word به همراه مشخصات کامل نویسنده(تلفن همراه و ثابت و نشانی محل سکونت) به نشانی دبیرخانه: خوزستان، اندیمشک، کوی زیباشهر، خیابان شهید دلپذیر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اندیمشک، صندوق پستی ۳۷۱ ارسال شود.

همچنین آثاری می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند که تولید جدید محسوب شده و در هیچ جشنواره یا مسابقه سراسری نمایشنامه نویسی اجرا، ارایه و به چاپ نرسیده باشند. ارسال اثر به این جشنواره به منزله‌ی پذیرش ضوابط و شرایط آن است.

مهلت ارسال آثار به بیست و ششمین جشنواره‌ی ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک، یکم بهمن ماه و اعلام اسامی برگزیدگان ۲۰ بهمن ماه ۹۹ است.

در بخش جوایز فراخوان این دوره از جشنواره آمده است: بر اساس نظر گروه داوران به سه اثر برگزیده ی مسابقه، رتبه‌ی اول تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی، رتبه‌ی دوم لوح تقدیر و مبلغ ۷۰ میلیون ریال جایزه نقدی و رتبه‌ی سوم لوح تقدیر و مبلغ ۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی تعلق می گیرد.

لازم به ذکر است که تلفن های تماس دبیرخانه جشنواره 42639800 - 42654063-061، نمابر 42654316-061 و شماره 09160611588 آماده پاسخگویی به سوالات علاقه مندان و شرکت کنندگان است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: