امین جوکار امروز در گفت و گو با خبرنگار برنا از آبادان ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: ۵۶ داستان با مجموع زمان بیش از پانصد دقیقه به دبیرخانه نخستین جشنواره داستان صوتی کیش ارسال شد و بعد از بررسی ۲۴ داستان راه‌ یافته به مرحله نیمه نهایی، در نهایت هشت فینالیست نخستین دوره این رویداد مشخص شدند.

او که خود یکی از داوران این جشنواره است، گفت: بعد از شنیدن داستان‌ها به همراه آقایان منصور ضابطیان و رضا فیاضی، در نهایت"سمیلو" تولید شاهین بهرام‌نژاد از بوشهر، "خنکای آخر اسفند" تولید ایمان مصطفایی از آبادان، "عشق در ایام کرونا" تولید محمد قاسم‌پور از تهران، "یزله ب ح" تولید محمد بازدار از کنگان، "غاف‌ها" تولید رضا افسانژاد از تنگستان، "بشرا" تولید حدیث یزدان‌دوست از آبادان، "دنگ" تولید مهدی دلال از خرمشهر و "نیم رخ" تولید مارال علیمرادی از کیش راهی مرحله فینال شدند.

دبیر هنری نخستین جشنواره داستان صوتی کیش با بیان اینکه خوزستانی‌ها بیشترین استقبال را از این جشنواره داشتند، افزود: نویسندگان و راویانی از شهرهایی همچون بندرعباس، آبادان، دزفول، تهران، بندرلنگه، شاهین شهر، اندیمشک، کنگان، خرمشهر، جزیره کیش، مسجدسلیمان، تنگستان، ماهشهر، بوشهر، برازجان و اهواز تولیدهای صوتی داستان خود را برای داوری به این رویداد هنری ارسال کردند.

جوکار اضافه کرد: پیش از این قرار بود که برندگان جشنواره واگویه‌های جنوب پایان آذر معرفی شوند که با توجه به ماندگاری اپیدمی ویروس کرونا و این مهم که اولویت با سلامت مردم است، برگزیدگان در روزهای پایانی دی ماه سال جاری در برنامه‌ای که از یکی از شبکه‌های ملی پخش خواهد شد، معرفی می‌شوند، برنامه‌ای که در روزهای آتی جزییات آن اطلاع‌رسانی می‌شود.

دبیر هنری این رویداد فرهنگی و ادبی افزود: اعضای شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره داستان صوتی کیش شامل آقایان غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی این سازمان و آقایان منصور ضابطیان و رضا فیاضی هستند.

او گفت: رییس این جشنواره آقای رضا اردلان و دبیری اجرایی نیز بر عهده آقای بابک عامل است.

دبیر هنری نخستین جشنواره داستان صوتی کیش در پایان بیان کرد: سه برنده نهایی تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی این جشنواره را به خود اختصاص خواهند داد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: