به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، عصر امروز از هفته چهارم رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال بانوان کشور که به صورت متمرکز در مجموعه آزادی تهران در حال برگزاری است، بانوان بسکتبالیست پالایش نفت آبادان از هفته چهارم گروه"ب" این رقابت های، مهمان تیم شورای شهر و شهرداری قزوین بودند که در پایان توانستند با نتیجه 81 بر 69 به چهارمین برد پیاپی این فصل خود دست یابند.

حریف نفتی ها روز گذشته به دلیل لغو رقابتش با تیم بانوان شهرداری گرگان، کاملا تازه نفس به میدان آمده بود در حالی که آبادانی ها در کمتر از 24 ساعت باید دومین دیدار خود را برگزار می‌کردند.

بانوان بسکتبال پالایش نفت در این دیدار شروعی ضعیف داشتند و کوارتر اول را با نتیجه 12 - 22 به حریف واگذار کردند. در ادامه طلایی پوشان در کوارتر دوم به خود آمدند و توانستند با حریف قزوینی به تساوی 19 - 19 دست یابند.

نیمه دوم این دیدار نیز پس از راهنمایی های سرمربیان آغاز شد تا اینبار شاگردان شایسته متشرعی با یک بازگشت طلایی کوارتر سوم را با نتیجه 8 - 23 به سود خود تمام کنند. این پایان کار نبود و نفتی ها در کوارتر چهارم نیز طبق برنامه کادر فنی عمل کرده و توانستند حریفشان را با نتیجه 21 - 27 شکست دهند تا در مجموع با نتیجه 81 بر 69 چهارمین دیدار این فصل را در گروه"ب" رقابت ها با پیروزی به پایان برسانند.

طلایی پوشان سرو قامت پالایش نفت آبادان در حال حاضر با 333 گل زده، 219 گل خورده و تفاضل گل 114 با چهار برد و هشت امتیاز، همچنان صدر نشین گروه"ب" لیگ برتر بسکتبال بانوان باشگاه های کشور باقی بمانند.

شایسته متشرعی در پایان این دیدار، ضمن قدردانی از تلاش بازیکنانش اظهار کرد: خوشحالم که توانستیم از این مسابقه سر بلند خارج شویم. ما برای هر چهار کوارتر این دیدار برنامه ریزی کرده بودیم و بازیکنان خوشبختانه طبق برنامه عمل کردند.

لازم به توضیح است که نفتی ها در این مسابقه نیز همچون دیدارهای قبل(اینجا) امتیاز آورترین بازیکنان زمین بودند. در این رقابت "سیاهی" و "خداوردیان" هر کدام با 13 امتیاز، "شجاعی"(17) و "فایزه شهریاری" نیز با 30 امتیاز برترین بازیکنان زمین معرفی شدند. همچنین"شهریاری" نیز که در دو دیدار گذشته به عنوان برترین بازیکن زمین معرفی شده بود، در مسابقه امروز نیز به این عنوان دست یافت.

هفته پنجم و ششم این رقابت‌ها قرار است 27 و 28 آذر ماه برگزار در تهران برگزار شود.

لازم به ذکر است که در دیدارهای امروز سپهرداد تهران توانست در یک دیدار نزدیک 61 بر 57 تیم نوشت افزار کنکو را مغلوب کند. همچنین دیدار تیم های بانوان شهر گرگان و مولتی کافه مشهد به علت ابتلای پنج بازیکن تیم شهر گرگان به کرونا، لغو شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: