امین منصور عصر امروز در گفت و گو با خبرنگار برنا از آبادان ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: ظهر امروز در پی تماس تلفنی با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ آبادان و درخواست کمک برای امدادرسانی به خانم ۹۲ ساله خرمشهری، بلافاصله مرکز ارتباطات، نزدیکترین کد آمبولانسی به محل را اعزام کرد.

او گفت: پس از طی کمترین زمان ممکن کارشناسان فوریت‌های پزشکی بر بالین بیمار حاضر شدند و با انجام معاینات اولیه مشخص شد که مادر ۹۲ ساله دچار ایست قلبی تنفسی شده است. تکنسین‌های اورژانس عملیات احیا پیشرفته را بر روی بیمار انجام دادند و خوشبختانه پس از چند دقیقه تلاش علایم حیاتی بیمار بازگشت.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: عملیات احیا در همین جا متوقف نشد و پس از برگشت علایم حیاتی بیمار، کارشناسان فوریت‌های پزشکی، پس از انتقال مددجو به آمبولانس، حمایت‌های ثانویه تنفسی و پایش بیمار تا رسیدن به بیمارستان ولیعصر(عج) خرمشهر ادامه پیدا کرد.

امین در پایان با اشاره به اینکه این عملیات موفق مورد تایید طب اورژانس بیمارستان ولیعصر خرمشهر(دکتر محبوبه امیری) قرار گرفت، بیان کرد: طب اورژانس بیمارستان خرمشهر با صدور گواهی کتبی مهر تاییدی بر کار ستودنی کارشناسان اورژانس 115 آقایان رسول محسنی‌خواه و مصطفی خدادرحمی زد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: