به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، صادق ضیایی نژاد ضمن اعلام این خبر اظهار  کرد: متاسفانه مصرف گل بعد از تریاک دومین ماده پر مصرف در بین جوانان شده است که این موضوع زنگ خطری جدی برای خانواده ها و جامعه است.

او گفت: در حالی که اغلب عموم و جوانان تصور می کنند که ماده  گل از مواد گیاهی و طبیعی درست شده و هیچ ضرری برای بدن ندارد، اما طبق تحقیق های انجام شده، ماده گل حاوی بیش از ۴۰۰ نوع ماده شیمیایی بوده و مصرف آن بسیار خطرناک و اعتیاد آور است.

رییس اداره بهزیستی شهرستان آغاجاری افزود: مقدار THC موجود در ماده گل یا همان"تتراهیدروکانابینول" اثر اعتیاد آور بسیار زیادی در فرد و نوجوان ایجاد می کند، به نحوی که منجر به بروز سرخوشی کاذب و توهم در فرد مصرف کننده می شود.

ضیایی نژاد کمترین آسیب مصرف این ماده خطرناک را افزایش ضربان قلب، احساس بی قراری، افسردگی و توهم های شدید و در نهایت اعتیاد بر شمرد و بیان کرد: این ماده به طور مستقیم بر روی بخش هایی از مغز انسان که مسوول آرامش بخشی است، اثر گذاشته و آن بخش از مغز را فلج می کند و خود جایگزین آن می شود.

او اضافه کرد: تنها راه پیشگیری از مصرف این ماده و سایر مواد اعتیاد آور، آگاهی عمومی جامعه، به خصوص جوانان و ایجاد حساسیت در این افراد و بیان خطرها و عوارض ماده گل از طرق مختلف است.

رییس اداره بهزیستی شهرستان آغاجاری در پایان افزود: اداره بهزیستی آغاجاری در این کارزار ضمن بهره مندی گسترده از فضای مجازی و تکثیر و توزیع تراکت، پوستر و همچنین ساخت استیکر های موضوعی و نیز موشن گرافی آموزشی، و همچنین آموزش مقیمان مراکز ترک اعتیاد، نسبت  به آگاه سازی عمومی به خصوص در محله های آسیب پذیر از طریق درج پیام های آموزشی بر لیوان، جا کلیدی و مشما اقدام نموده است.

لازم به ذکر است که شهرستان آغاجاری از شهرستان‌های جنوب شرق استان خوزستان است و از بزرگترین مناطق نفت‌خیز کشور به شمار می آید.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: