به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، شکرالله سلمان زاده امروز سه شنبه 28 بهمن ماه ۹۹ در خصوص آخرین آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در محدوده فعالیت تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به شناسایی 251 مورد جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: از این تعداد 36 بیمار مربوط به آبادان، 35 بیمار از خرمشهر و 180 بیمار از شادگان گزارش شده است.

او با بیان اینکه آمار شادگان مربوط به 48 ساعت گذشته است، گفت: طی دو شبانه روز گذشته در شادگان از 544 نفر نمونه گیری انجام شد که در نهایت تست 180 نفر مثبت شد.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه از 251 مورد جدید 226 بیمار به صورت سرپایی ویزیت شدند، افزود: 24 بیمار از آبادان، 31 بیمار از خرمشهر و 171 بیمار شادگان به صورت سرپایی ویزیت شدند و 12 بیمار از آبادان، چهار بیمار از خرمشهر و 9 بیمار از شادگان نیز با تشخیص پزشک بستری شدند.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان با بیان اینکه خوشبختانه طی 24 ساعت گذشته بیمار فوتی کرونایی نداشتیم، بیان کرد: طی شبانه روز گذشته 38 نفر بستری و 18 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند. همچنین کل موارد مثبت بستری در حال حاضر 162 نفر است.

سلمان زاده در پایان اضافه کرد: تعداد کل موارد سرپایی مثبت در مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان از ابتدای اپیدمی تا کنون ۱۳۱۸۹۶مورد بوده که از این تعداد ۷۰۳۲ نفر بستری و ۵۳۷۶ نفر نیز پس از دریافت خدمات و بهبودی از بیمارستان ها مرخص شده اند شده اند.

در همین راستا آخرین آمار اعلامی این دانشکده که مربوط به روز دوشنبه، بیست و هفتم بهمن ماه ۹۹ می شود(جزییات)، حاکی از شناسایی 58 مورد جدید در ۲۴ ساعت قبل از آن و 149 موارد مثبت کل بستری ها بوده است.

لازم به ذکر است که محدوده فعالیت های دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل جنوب غرب خوزستان(آبادان، خرمشهر و شادگان) می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: