به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، در پی شیوع مجدد کرونا ویروس در خوزستان و مشاهده نوع جهش یافته و انگلیسی این ویروس در خوزستان، فرهاد ابول نژادیان فرمانده عملیات مقابله با کرونا استان امروز چهارشنبه 29 بهمن ماه خطاب به مردم خوزستان پیامی صادر کرد.

متن پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به شرح ذیل است.

مردم شریف استان خوزستان بار نخست که خطاب به شما نوشته بودم در حال تجربه ی روزهای سنگین پیک نخست بیماری کرونا بودیم. پیکی که با همدلی و همیاری پشت سر گذاشته شد. امروز و در میانه ی برخواستن پیکی جدید باز هم برایتان می نویسم، از روزهایی سخت که بر خوزستانمان می گذرد. طی دو هفته اخیر و در فاصله زمانی نسبتا کوتاه، رشد تصاعدی آمار بیماران مبتلا به کرونا موجب برخواستن خیزی تند از بیماری شد که ۹ شهر استان را وارد وضعیت قرمز کرد و بیم آن می رود تعداد این شهرها افزایش یابد.

شواهد به وضوح حکایت از بروز پدیده ای جدید در طول پاندمی کرونا دارد. قدرت سرایت ویروس به طرز عجیبی افزایش پیدا کرده و یک فرد ناقل به راحتی قادر به آلوده کردن چند ده نفر می باشد. موضوعی که موجب شده علاوه بر تکمیل گنجایش بخش های کرونا در بیمارستان هایی که پیش از این برای درمان بیماران کووید استفاده می شدند، بیمارستان های جدیدی هم وارد سیکل درمان بیماران مبتلا به کرونا شوند.

از هر گونه ملاحظه خودداری می کنم چرا که در بحث‌ جان مردم باید صریح بود، روشن هشدار می دهم تداوم وضعیت فعلی و سطح بسیار پایین رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه، توان ارایه خدمت در مراکز درمانی را به سمت اشباع خواهد برد. مردم و مسوولان در همه دستگاه ها هوشیار باشند تاب‌آوری نظام درمان، بی نهایت نخواهد بود. تمامی اجزا و پرسنل نظام سلامت در استان جانشان را کف دست گذاشته اند و رو در روی ویروسی قدرت یافته، در راه دفاع از سلامت مردمشان مشق فداکاری و ایثار می کنند و تا لحظه آخر حافظ نفس های مردمشان خواهند بود اما باید بدانیم در مصافی نا برابر که عده ای با سهل انگاری و عدم اهتمام به رعایت اصول بهداشتی، کفه ی ترازوی آن را به نفع دشمنی بی رحم سنگین می کنند الزاما نتیجه ای دلخواه رقم نخواهد خورد.

مردم شریف خوزستان، صبوری میراث ماندگار و بر جای مانده از خاک استانمان است، در این روزهای سخت و سرنوشت ساز صبور و هوشیار باشید و اجازه ندهید دستاورد درخشان استان خوزستان در عرصه مقابله با کرونا که با وجود جمعیت و پهنای وسیع جغرافیایی، ماه ها از استان های با کمترین میزان بستری و فوتی بود از دست برود. با ادامه ی مقاومت در برابر امواج پاندمی، اجازه دهید فردایی را که اکنون با نوید واکسیناسیون روشن‌تر خواهد بود نیز تجربه کنیم. ماسک بزنید و در هیچ اجتماع خطرناکی شرکت نکنید. در این روزهای قرمز، بازار، خیابان و مهمانی نروید و فراموش نکنیم خانه امن ترین پناهگاه است. روزهای امن فردا را از پدران، مادران و فرزندانمان دریغ نکنیم.

 

دکتر فرهاد ابول نژادیان

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

و فرمانده عملیات مقابله با کرونا در حوزه بهداشت و درمان استان خوزستان

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: