به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، شکرالله سلمان زاده امروز شنبه نهم اسفند ماه ۹۹ در خصوص آخرین آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در محدوده فعالیت تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه طی 24 ساعت گذشته از 322 نفر نمونه گیر انجام شد که تست 159 نفر مثبت اعلام شد، اظهار کرد: از این تعداد 47 بیمار مربوط به آبادان، 61 بیمار از خرمشهر و 51 بیمار از شادگان گزارش شده است.

او با اشاره به اینکه از 159 مورد جدید 138 بیمار به صورت سرپایی ویزیت شدند، افزود: 38 بیمار از آبادان، 49 بیمار از خرمشهر و 51 بیمار شادگان به صورت سرپایی ویزیت شدند و 9 بیمار از آبادان و 12 بیمار از خرمشهر نیز با تشخیص پزشک بستری شدند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان در پایان با بیان اینکه متاسفانه طی 24 ساعت گذشته پنج بیمار فوتی کرونایی(آبادان و شادگان هر کدام دو نفر و یک نفر هم از خرمشهر) داشتیم، بیان کرد: طی شبانه روز گذشته 39 نفر بستری و 21 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند. همچنین کل موارد مثبت بستری در حال حاضر 189 نفر است.

در همین راستا آخرین آمار اعلامی این دانشکده که مربوط به روز جمعه، هشتم اسفند ماه ۹۹ می شود(جزییات)، حاکی از شناسایی 189 مورد جدید در ۲۴ ساعت قبل از آن و 183 موارد مثبت کل بستری ها بوده است.

لازم به ذکر است که محدوده فعالیت های دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل جنوب غرب خوزستان(آبادان، خرمشهر و شادگان) می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: