به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، شکر الله سلمان زاده امشب در نشست هم اندیشی با حضور مشایخ و سران عشایر آبادان اظهار کرد: دوران سختی را سپری می کنیم. از مرگ و یا زندگی مردم حرف می زنم. دقیقا این وضعیت شبیه دوران جنگ یا شاید هم بدتر از آن باشد. در زمان جنگ دشمن بعثی آن سوی رودخانه بود و ما این سو اما اکنون دشمن(کرونا ویروس) وارد خانه های ما شده است و مشخص نیست کسی که از کنار ما عبور می کند ناقل بیماری است یا نه.

او با بیان اینکه ممکن است یک شخصی ورزشکار و قوی باشد و بیماری بر او تاثیر جدی نگذارد اما با ورود به خانه و انتقال ویروس به بزرگ ترها که طبعا ضعیف تر هستند موجب تهدید سلامت آنها شود، گفت: امروز شما را دعوت کردیم تا در مسیر مبارزه با کرونا به ما کمک کنید و از نقطه نظرات شما استفاده کنیم همان طور که در طول تاریخ به داد مردم رسیدید حالا هم نیاز به حمایت و همراهی شما داریم.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه شما بزرگان همواره در برهه های مختلف تاریخی کنار مردم بودید، افزود: در حال حاضر هم دچار یک بحران تاریخی شده ایم که در یکی دو قرن گذشته بی سابقه است. هیچ پاندومی به اندازه کرونا در بین مردم ایجاد وحشت و استیصال نکرده است و برای بازگشت به شرایط عادی و کمک به مردم همراهی شما را می طلبیم.

سلمان زاده با بیان اینکه کشور پیشرفته ایی و مدعی ایی مثل آمریکا سردمدار مرگ کرونایی جهان است، بیان کرد: یکی از بهترین نظام های سلامت را کشور انگلیس دارد اما در بدتر وضعیت ناشی از کرونا ویروس قرار دارد. اما ما به دلیل اینکه شما و مردم در کنارمان هستید و لطف خدا هم شامل حالمان شده، خوشبختانه به آن مرحله که کشورهای مدعی درگیر آن شده اند، نرسیده ایم و با تداوم حمایت های مردمی و شما به مرحله حاد هم نخواهیم رسید.

رییس ستاد مقابله با کرونای جنوب غرب خوزستان با بیان اینکه نیازمند همراهی شما شیوخ و بزرگان و معتمدین هستیم، اضافه کرد: بین خودتان یک ستاد کرونا تشکیل دهید و اعضای آن را مشخص کنید و هر کس وظیفه ایی را بر عهده بگیرد و مردم را راهنمایی کنید و کمک بدهید. ما در شرایط بسیار سختی هستیم و به من حق بدهید که باید از سلامت مردم دفاع کنم و در بیمارستان شرایط نیروی انسانی و امکاناتی را فراهم کنم که به بهترین شکل بیماران را مداوا کنیم. همکاران من در حوزه بهداشت بیمار یابی کنند و تست بگیرند و غربالگری کنند و شما نیز باید کمک کنید و بقیه کارها را بر عهده بگیرید.

او با بیان اینکه بیشترین حمایت ها را سپاه و جمعیت هلال احمر با ما داشته اند، تصریح کرد: برخی گفته اند چرا خانه بهداشت ماسک و الکل توزیع نمی کند و یا بهورز خانه بهداشت تزریقات انجام نمی دهد. باید بگویم طرح شهید سلیمانی که توسط دوستان ما در سپاه در حال انجام است و به حق طرح جامع و خوبی است، به همین منظور در حال اجراست و از خانواده های کم برخوردار که نمی توانند برای خود ماسک و الکل تهیه کنند، حمایت می کند. همچنین بهورزی که درخانه بهداشت است طبق دستورالعمل باید عمل کند و بهورز باید فقط واکسن تزریق کند و به مادر و نوزاد کمک کند و حق تزریقات ندارد.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه در راهنمایی و ارشاد مردم به ما کمک کنید، افزود: سخت ترین کار در حوزه سلامت، تغییر رفتار در مردم است که امیدواریم با کمک و همراهی شما بتوانیم به این مهم در این شرایط دست یابیم.

سلمان زاده تصریح کرد: انتظار داریم همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند تابع دستورالعمل های ستاد کرونا هستم، شما هم در کنار ما کمک کنید بتوانیم در بین مردم بیشتر عمل به پروتکل های بهداشتی و مصوبه های ستاد کرونا را شاهد باشیم خصوصا در اجرای طرح شهید سلیمانی که به قطع می گویم راهکار اصلی مبارزه و قطع زنجیره کرونا است زیرا در این طرح نظارت، پیگیری و حمایت در نظر گرفته شده است.

رییس ستاد مقابله با کرونا ویروس جنوب غرب خوزستان در پایان بیان کرد: کمک کنید در این مقطع زمانی همچون قبل که دشمنان را شکست دادیم، اینبار نیز این دشمن را شکست دهیم و این ویروس منحوس را از پای در آوریم.

لازم به ذکر است که این نشست با مشارکت سپاه و دانشکده علوم پزشکی آبادان به میزبانی معاونت بهداشت این دانشکده به منظور ترویج دستورالعمل های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کرونا برگزار شد.

در این نشست جمعی از مشایخ و سران عشایر آبادان، سرهنگ عساکره مشاور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان، علی خدادادی مدیر کل جمعیت هلال احمر خوزستان، سرگرد هجریان جانشین فرمانده سپاه آبادان، آرش یلالی معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان و جمعی از مسوولین حوزه سلامت حضور داشتند.

در پایان این نشست مدعوین بیانیه 6 بندی این نشست که شامل موارد و مصوبه های ستاد کرونا بود، را امضا کردند.

 

 

 

 

وی ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و کمک مستمر نیروهای سپاه در مبارزه و نبرد با ویروس کرونا و همکاری هلال احمر در این زمینه، اجرایی شدن طرح شهید سلیمانی را راهکار اصلی مبارزه با بیماری کرونا ویروس برشمرد و تاکید کرد: در این طرح، تمامی موارد اعم از رهگیری، رصد و پیگیری بیماران و حمایت از خانواده ها مبتلایان به کرونا لحاظ شده که به خوبی از سوی نیروهای سپاه با همراهی برخی نهادها از جمله هلال احمر در حال اجرا و انجام است.

سلمان زاده از شیوخ و سران عشایر آبادان خواست تا همانند دوران هشت ساله جنگ تحمیلی در کنار کادر درمان و مردم قرار گیرند و اذعان کرد: در دوران دفاع مقدس همگی در کنار یکدیگر با دشمن بعثی مبارزه و آن را به زانو درآوردیم این بار نیز شیوخ و سران عشایر نیز باید به کمک ما بیایند و دست در دست یکدیگر با این ویروس منحوس مبارزه و از این وضعیت سخت به خوبی عبور کنیم.

وی بر لزوم و ضرورت تغییر رفتار مردم در بحث رعایت اصول بهداشتی در شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا تاکید کرد و گفت: شما شیوخ و سران عشایر به عنوان بازوان اجرایی ما به کنار مردم بیایید و در جهت ارشاد و راهنمایی مردم و تهیه و تامین ماسک، الکل و توزیع آنها در میان خانواده های کم بضاعت و یا بی بضاعت یاری رسان باشید، باید بکوشیم تا با تاسی از مقام معطم رهبری که فرمودند پشتیبان ستاد کرونا هستند و تصمیمات و دستورالعمل های آنان اجرا می کنم، ما نیز با اجرای مصوبات ستاد کرونا به ویژه اجرای طرح شهید سلیمانی به بهبود شرایط سخت کنونی کمک کنیم.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: