به گزارش خبرنگار برنا از اهواز،  قاسم سلیمانی دشتکی امروز شنبه هفتم فرودین ماه در حاشیه نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در تشریح آخرین وضعیت استان اظهار کرد: در این جلسه آخرین وضعیت شهرها و عملکرد ستاد و قرارگاه نظارتی و قرارگاه غربالگری محله به محله شهید سلیمانی مورد بررسی قرار گرفت.

او گفت: روند بیماری در استان در مجموع کاهشی است اما شرایط برخی شهرها متاسفانه به دلیل عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی تغییر کرد و تعداد شهرهای قرمز از ۸ شهر به ۱۱ شهر رسید و دو تا سه شهرستانی که مراسم پر جمعیت در آنها برگزار شد، به وضعیت قرمز تغییر یافت.

استاندار خوزستان افزود: بانیان مراسم عزا و جشن بدانند عامل گرفتاری و عذاب مردم شده اند. فرمانداران نیز بدانند اگر سهل انگاری کنند دچار چنین حالتی شده و سیر بیماری از کنترل خارج می شود.

رییس ستاد استانی مقابله با کرونا خوزستان بیان کرد: تلاش کردیم خرمشهر از نارنجی به زرد تبدیل شود اما به دلیل برگزاری مراسم پر جمعیت دوباره قرمز شد.

سلیمانی دشتکی اضافه کرد: کسانی که دستورالعمل ها را رعایت نمی کنند و چنین مراسمی برگزار می کنند به شکل غیر مستقیم عامل انتشار ویروس و مرگ هستند و باید محاکمه شوند و با آنها برخورد شود.

رییس شورای تامین استان اضافه کرد: از اعضای شورای تامین شهرستان ها نیز می خواهم اسلحه هایی که در این مراسم مورد استفاده قرار می گیرد سریعا توقیف شود و سلاح هایی که دارای مجوز هستند مجوزشان ابطال شود و موارد غیر مجاز هم مطابق قانون پیگیری و برخورد شود.

استاندار خوزستان ابراز امیدواری کرد: اگر مردم بیشتر رعایت کنند به زودی از وضعیت قرمز و نارنجی خارج می شویم.

وی تصریح کرد: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا مراسم مربوط به نیمه شعبان و همچنین سیزده بدر برگزار نخواهد شد و امیدوارم مردم در این خصوص همراهی کنند.

لازم به ذکراست که طبق اعلام سخنگوی قرارگاه استانی مقابله با کرونا، شهرستان های امیدیه، مسجدسلیمان، خرمشهر و اندیمشک به شهرهای قرمز استان افزوده شدند.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: