به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، شکرالله سلمان زاده امروز دوشنبه، نهم فروردین ماه 1400 در خصوص آخرین آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در محدوده فعالیت تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه طی 24 ساعت گذشته 172 نفر مثبت اعلام شد، اظهار کرد: از این تعداد 102 بیمار مربوط به آبادان، 55 بیمار از خرمشهر و 15 بیمار از شادگان گزارش شده است.

او با اشاره به اینکه از 172 مورد جدید 151 بیمار به صورت سرپایی ویزیت شدند، افزود: 87 بیمار از آبادان، 51 بیمار از خرمشهر و 13 بیمار شادگان به صورت سرپایی ویزیت شدند و 15 بیمار از آبادان، چهار بیمار از خرمشهر و دو بیمار از شادگان نیز با تشخیص پزشک بستری شدند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه خوشبختانه طی 24 ساعت گذشته فوتی ناشی از کرونا نداشتیم، بیان کرد: طی شبانه روز گذشته 52 نفر بستری و 45 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند. همچنین کل موارد مثبت بستری در حال حاضر 208 نفر است.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان در پایان اضافه کرد: تعداد کل موارد مراجعه سرپایی در مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان از ابتدای اپیدمی تا کنون ۱۴۹ هزار و ۲۹۳ مورد بوده که از این تعداد هشت هزار و ۸۶۸ نفر بستری و ۶ هزار و ۸۵۵ نفر نیز پس از دریافت خدمات و بهبودی از بیمارستان ها مرخص شده اند.

در همین راستا آخرین آمار اعلامی این دانشکده که مربوط به روز یکشنبه، هشتم فروردین 1400 می شود(جزییات)، حاکی از شناسایی 180 مورد جدید در ۲۴ ساعت قبل از آن و 204 موارد مثبت کل بستری ها بوده است.

لازم به ذکر است که محدوده فعالیت های دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل جنوب غرب خوزستان(آبادان، خرمشهر و شادگان) می شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: