به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، اسمعیل زمانی امروز دوشنبه 9 فرودین ماه جاری، با اشاره به نام گذاری سال ۱۴۰۰ توسط مقام معظم رهبری با عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، اظهار کرد: ۱۵ راهبرد برای تحقق شعار سال تدوین و به معاونت سرمایه گذاری این سازمان ابلاغ شد که امیدواریم شاهد رشد و تحقق شعار امسال در منطقه، باشیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند ۱۵ راهبرد در نظر گرفته شده را به شرح زیر برشمرد:

۱- افرایش قدرت خرید مردم با ایجاد فرصت های شغلی جدید و رونق کسب و کارهای کوچک و مشاغل خانگی خصوصا در بخش اصناف، گردشگری و صنایع دستی.

۲- تاکید بر فعال سازی ظرفیت های خالی و اسمی و بالقوه واحدهای صنعتی موجود و توسعه آنها.

۳- افزایش قدرت خرید مردم از ‌طریق حذف واسطه ها و کانال های توزیع اضافی و عرضه مستقیم کالا از تولید کننده به مصرف کننده.

۴- محور قرار دادن بخش خصوصی، خصوصا اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شهرستان های آبادان و خرمشهر برای تشکیل میزهای خصوصی صنعت، اعزام و پذیرش هیات تجاری صنعتی، برگزاری نمایشگاه های تخصصی و اعتماد به آنها.

۵- ایجاد مشوق های جدید در سطح منطقه و استان از جمله تقسیط و تخفیف ارزش اراضی صنعتی و ارایه پیشنهادهای اجرایی مشوق های تولیدی به دبیرخانه برای تصویب در سطح ملی.

۶- تشکیل قرارگاه مرکزی جهش تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها با حضور مدیر عامل سازمان و معاونین مرتبط، فرمانداران شهرستان های آبادان و خرمشهر و دستگاه های اجرایی مرتبط و همچنین روسای اتاق های بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی دو شهرستان و روسای اتاق های اصناف.

۷- تقویت کارگروهای تخصصی رفع موانع تولید شهرستان های آبادان و خرمشهر و تشکیل کارگروه رفع موانع تولید استانی در منطقه با حضور استاندار و مدیران کل دستگاه های مرتبط.

۸- حمایت و کمک و پشتیبانی به منظور کاهش قیمت تمام شده محصول های تولیدی در منطقه از جمله کاهش هزینه های حمل و نقل، انبار اداری، انشعابات آب، برق، گاز، تلفن و… .

۹- تامین نقدینگی مورد نیاز واحدهای کوچک و متوسط از طریق کمیته تسهیلات استان – کمک های فنی و اعتباری استان و منابع داخلی سازمان.

۱۰ – تکمیل و توسعه زیرساخت های مورد نیاز واحدهای صنعتی خصوصا شهرک صنعتی آبادان با مشارکت مدیریت شهرک های صنعتی استان خوزستان.

۱۱- مدیریت واردات و جلوگیری از واردات بی رویه کالاهای مصرفی و تولید در داخل.

۱۲- حذف بروکراسی اضافی گمرکی واردات و حمایت حداکثری از ورود مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز بخش تولید به صورت حمل یکسره به سایت صنعتی و کاهش تعرفه های تولید.

۱۳ – تمرکز بر رفع موانع احصا شده در قرارگاه مرکزی و تقویت نقش نظارتی برای برخورد با اهمال کاری کارشکنی های احتمالی خصوصا از طریق دستگاه های خدمات رسان.

۱۴- هم افزایی درون سازمانی، درون منطقه و درون استانی به منظور رفع موانع و مشکلات واحدهای صنعتی.

۱۵ – موانع زدایی از سر راه واحدهای صنعتی و سرمایه گذاران این بخش با استفاده از پتانسیل دستگاه های با رویکرد با برخورد با ترک فعل برخی از دستگاه ها.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: