به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، شکرالله سلمان زاده امروز چهارشنبه، یازدهم فروردین ماه 1400 در خصوص آخرین آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در محدوده فعالیت تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه طی 24 ساعت گذشته از 458 نمونه برداری پاسخ 208 نفر مثبت اعلام شد، اظهار کرد: از این تعداد 75 بیمار مربوط به آبادان، 104 بیمار از خرمشهر و 29 بیمار از شادگان گزارش شده است.

او با اشاره به اینکه از 208 مورد جدید 186 بیمار به صورت سرپایی ویزیت شدند، افزود: 62 بیمار از آبادان، 96 بیمار از خرمشهر و 28 بیمار شادگان به صورت سرپایی ویزیت شدند و 13 بیمار از آبادان، هشت بیمار از خرمشهر و یک بیمار از شادگان نیز با تشخیص پزشک بستری شدند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه خوشبختانه طی 24 ساعت گذشته هیج مورد فوتی ناشی از کرونا نداشتیم، بیان کرد: طی شبانه روز گذشته 34 نفر بستری و 40 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند. همچنین کل موارد مثبت بستری در حال حاضر 207 نفر است.

سلمان زاده بیان کرد: تعداد کل موارد مراجعه سرپایی در مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان از ابتدای اپیدمی تا کنون ۱۵۰ هزار و ۳۷۷ مورد بوده که از این تعداد هشت هزار و ۹۴۰ نفر بستری و ۶ هزار و ۹۱۹ نفر نیز پس از دریافت خدمات و بهبودی از بیمارستان ها مرخص شده اند.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان بیان کرد: در مدت اپیدمی یاد شده از این تعداد موارد سرپایی، ۲۰ هزار و ۹۳۱ نفر مثبت قطعی بوده اند که ۹ هزار و ۵۸۲ نفر از آنان در آبادان، ۵ هزار و ۹۲۱ نفر خرمشهر و ۵  هزار و ۴۲۸ نفر از شادگان بوده است.

در همین راستا آخرین آمار اعلامی این دانشکده که مربوط به روز سه شنبه، دهم فروردین 1400 می شود(جزییات)، حاکی از شناسایی 172 مورد جدید در ۲۴ ساعت قبل از آن و 215 موارد مثبت کل بستری ها بوده است.

لازم به ذکر است که محدوده فعالیت های دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل جنوب غرب خوزستان(آبادان، خرمشهر و شادگان) می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: