به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، شکرالله سلمان زاده امروز جمعه، سیزدهم فروردین ماه 1400 در خصوص آخرین آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در محدوده فعالیت تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه طی 24 ساعت گذشته از 349 نمونه برداری پاسخ 188 نفر مثبت اعلام شد، اظهار کرد: از این تعداد 93 بیمار مربوط به آبادان، 75 بیمار از خرمشهر و 20 بیمار از شادگان گزارش شده است.

او با اشاره به اینکه از 188 مورد جدید 163 بیمار به صورت سرپایی ویزیت شدند، افزود: 71 بیمار از آبادان، 72 بیمار از خرمشهر و 20 بیمار شادگان به صورت سرپایی ویزیت شدند و 22 بیمار از آبادان و سه بیمار از خرمشهر نیز با تشخیص پزشک بستری شدند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه متاسفانه طی 24 ساعت گذشته دو مورد فوتی ناشی از کرونا از آبادان داشتیم، بیان کرد: طی شبانه روز گذشته 55 نفر بستری و 36 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند. همچنین کل موارد مثبت بستری در حال حاضر 236 نفر است.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان در پایان بیان کرد: تعداد کل موارد مراجعه سرپایی در مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان از ابتدای اپیدمی تا کنون ۱۵۱ هزار و ۵۵۴ مورد بوده که از این تعداد ۹ هزار و ۴۸ نفر بستری و ۶ هزار و ۹۸۹ نفر نیز پس از دریافت خدمات و بهبودی از بیمارستان ها مرخص شده اند شده اند.

در همین راستا آخرین آمار اعلامی این دانشکده که مربوط به روز پنجشنبه، دوازدهم فروردین 1400 می شود(جزییات)، حاکی از شناسایی 243 مورد جدید در ۲۴ ساعت قبل از آن و 220 موارد مثبت کل بستری ها بوده است.

لازم به ذکر است که محدوده فعالیت های دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل جنوب غرب خوزستان(آبادان، خرمشهر و شادگان) می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: