به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، قاسم سلیمانی دشتکی امروز شنبه در نشست شورای حفاظت کیفی کارون که در محل استانداری خوزستان بر گزار شد، با اشاره به تاثیر ماده ۵۶ بر بهتر شدن روند اصلاح شبکه فاضلاب و توسعه آبرسانی به روستاها اظهار کرد: یکی از موارد بسیار مهم قول وزیر نفت برای اختصاص دو میلیارد یورو به استان خوزستان در راستای بر طرف کردن مشکلات زیر ساخت ها است که باید به جد پیگیری شود و به معاون عمرانی خود تاکید بسیار زیادی بر پیگیری این موضوع کرده‌ام تا تمام وقت خود را برای دریافت این مبلغ اختصاص دهد.

او مشکل آب و فاضلاب خوزستان را بسیار پیچیده ارزیابی کرد و گفت: اگر در طول سالیان قبل اقدام های مربوط به توسعه زیرساخت‌های فاضلاب انجام شده بود، امروز این وضعیت پیش نمی آمد اما اکنون باید برای این وضعیت کاری کنیم و همه به صورت یکپارچه به دنبال تامین منابع در سطح استانی و ملی باشیم.

استاندار خوزستان افزود: مشکلاب آب و فاضلاب خوزستان مربوط به امروز و دیروز نیست و انباشت سال‌های قبل است. از یک سو اقداماتی که باید در طول 40 سال گذشته انجام شود، انجام نشده و از سوی دیگر در سال های اخیر نیز تحریم ها موجب سخت شدن شرایط شده است.

نماینده عالی دولت در استان بیان کرد: با تکمیل کلکتور تصفیه خانه شرق اهواز از ورود ۶۰ هزار متر مکعب پساب به رودخانه کارون جلوگیری می‌شود. لذا ضرورت دارد این کلکتور هر چه سریع‌تر تکمیل شود، اگر کلکتور تصفیه خانه شرق اهواز بر اساس مصوبه جلسه تا ۳۱ خرداد تکمیل نشود این عدم تعهد و خلف وعده را رسانه‌ای می‌کنم چرا که معتقدم خلف وعده خیانت به مردم است.

او با اشاره به بهره برداری از طرح فاضلاب شهرستان شادگان اضافه کرد: بهره برداری از این طرح نیاز به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار دارد، برای تامین این میزان اعتبار با رییس و معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور صحبت کردم اگر اعتبار مورد نیاز برای این طرح از سازمان برنامه ریزی تامین نشد از راه‌ها دیگر از منابع استانی این هزینه را تامین می کنم.

سلیمانی دشتکی با تاکید بر اهمیت ساماندهی پساب بیمارستان‌ها، تصریح کرد: لازم است دانشگاه علوم پزشکی اهواز یک برنامه زمان بندی در زمینه ساماندهی فاضلاب‌های بیمارستانی در اختیار ما قرار دهد که مشخص شود چه اقدام هایی در چه زمانی بنا است انجام شود و به نتیجه برسد.

استاندار خوزستان با اشاره وضعیت کرونا در استان بیان کرد: علوم پزشکی خوزستان تا این لحظه در زمینه کنترل کرونا عملکرد خوبی داشته است اما نکته مهم این است که کرونا فرصتی را برای بهداشت و درمان استان نیز ایجاد کرده است و اعتبارهای خوبی اختصاص داده اند که می‌توان با استفاده از این اعتبارات در راستای حل مشکلات استفاده کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: