به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، جهانگیر یوسفی از صدور مجوز برگزاری مسابقات جهانی نفت(کشورهای عضو اوپک) در رشته های زیر مجموعه نفت برای مرکز فنی و حرفه ای مسجدسلیمان خبر داد و اظهار کرد: با تلاش و رایزنی یکساله این مرکز و با توجه به برگزاری یک دوره از رقابت های ملی مهارت طی سال ۹۸ در مسجدسلیمان و همچنین موافقت سازمان فنی حرفه ای کشور مسابقات جهانی نفت و گاز در رشته های زیر مجموعه نفت گاز در مسجدسلیمان برگزار خواهد شد.

او گفت: دبیرخانه این مسابقه ها در شهرستان مسجدسلیمان طی ماه های آینده راه اندازی خواهد شد.

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای مسجدسلیمان افزود: بدون شک با برگزاری مسابقه های جهانی در مسجدسلیمان نگاه ها در عرصه ملی و بین المللی بار دیگر به مسجدسلیمان معطوف خواهد شد و این موضوع می تواند زمینه ساز فراهم نمودن زیرساخت های بیشتری در سطح شهرستان شود.

یوسفی با اشاره به این که تنوع رشته ها در مرکز فنی و حرفه ای مسجدسلیمان بالاست، بیان کرد: رشته هایی همچون plc، جوشکاری اتوماسیون صنعتی و… از جمله موارد تأثیرگذار در میزبانی بوده است و این مسابقه ها می تواند موارد تبادل فن آوری کشورها در شرایط تحریم و شکوفایی بیشتر صنعت نفت را برای کشور در بر داشته باشد.

او اضافه کرد: از مزیت های راه اندازی این دبیرخانه در مسجدسلیمان می توان به کشف استعدادهای برتر و تبادل اطلاعات میان کشورهای عضو، استفاده از دانش اساتید در سطح جهانی، تشویق کشورها به مهارت آموزی، ارتباط با مسوولین ارشد کشورهای عضو اوپک و در نهایت ارز آوری برای کشور و شهرستان اشاره کرد.

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای مسجدسلیمان در پایان از حسن همکاری شرکت بهره برداری نفت و گاز و شرکت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان قدردانی نمود و ابراز امیدواری کرد تا در سال ۱۴۰۰ این مسابقه ها به نحو شایسته در شهرستان برگزار شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: