به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، قاسم سلیمانی دشتکی امروز سه شنبه 24 فرودین ماه در اولین نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان که با اولویت تکمیل فاز اول مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان در محل این موزه برگزار شد، با تقدیر از کارهای زیربنایی خوبی که در حوزه دفاع مقدس خوزستان صورت گرفته بر ادامه انجام امورات بر زمین مانده تاکید و اظهار کرد: واقعا ضرورت دارد این مرکز فرهنگی و باغ موزه‌ زودتر ساخته شود و از این طریق ایثارگری‌ها و شهادت طلبی‌های هشت سال دفاع مقدس، پیروزی انقلاب اسلامی و مقاومت در برابر دشمنان انقلاب اینجا جمع‌آوری شود تا نسل‌های بعد بدانند در آن زمان چه گذشت، نظام ما به چه قیمتی حفظ شد، به چه قیمتی کشور ما تجزیه نشد و در جهان جای پای محکم و قدرتمندی پیدا کردیم و یک وجب از خاک خود را از دست ندادیم.

او گفت: ضرورت دارد این موزه که در سطحی ملی طراحی شده هر چه زودتر کامل شود و آثار شهدا و ایثارگران در معرض دید نسل‌های مختلف بعد از هشت سال دفاع مقدس قرار گیرد تا نسل‌های آینده نیز با الهام از این دستاوردها جانانه مدافع کشور و نظام خود باشند.

استاندار خوزستان در پایان تاکید کرد: تصمیم های مناسبی گرفته شده و قرار است با همکاری مجموعه نیروهای مسلح، بخش خصوصی، سازمان برنامه و بودجه کشور و اعتبارهای استانی و شهرداری، حرکتی جهادی انجام دهیم و موزه را به چند فاز تقسیم کرده تا هر سال یک فاز آن تکمیل شود و امیدوارم حداقل تا پایان امسال شاهد اتمام فاز یک آن باشیم.

سردار"عباس یوسفی" مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان در این جلسه بر انجام هر چه سریع تر تعهدهای نهادهای مختلف در تکمیل مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خوزستان تاکید کرد و گزارش مبسوطی نیز از پیشرفت کارهای ارایه داد.

در پایان این نشست که در سالن جلسه های ساختمان کارگاهی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خوزستان برگزار شد، مصوبه های جلسه های گذشته مرور و مقرر شد که دستگاه های مختلف استان نسبت به انجام تعهدهای خود برای اتمام فاز اول مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خوزستان از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

لازم به ذکر است که این جلسه با حضور"حجت الاسلام سید عبدالنبی موسوی فرد" نماینده ولی فقیه در خوزستان، "جمال عالمی نیسی" فرماندار اهواز، سردار"سید محمد اکبری صالحی" فرمانده انتظامی خوزستان، "عبدالرضا فرجیان" مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان، جمعی از معاونان استاندار و مدیران کل دستگاه های مختلف و نمایندگان یگان های نظامی استان برگزار شد.

مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس خوزستان به مساحت 10 هکتار در پارک شهروند اهواز در حال احداث است و تا کنون فاز اول آن بیش از 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: